Бориславу виділять 20 тис. євро на проект «Історія, приправлена сіллю»! Місто збагатиться туристичним ознакуванням та велодоріжками

Бориславу виділять 20 тис. євро на проект «Історія, приправлена сіллю»! Місто збагатиться туристичним ознакуванням та велодоріжками

Проект для туристичного ознакування Борислава «Історія, приправлена сіллю» пройшов відбір для фінансування програмою транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна». Загалом для українського нафтового міста та польської ґміни Сянок виділять 66 тис. євро. Україні, тобто Бориславу,з цієї суми дістанеться 20 тис. євро. Ще 10% має дофінансувати саме місто. Про це інформує Бориславська міська рада.

Фото БМР
Фото БМР

Як розповів начальник відділу економіки та торгівлі БМР Лев Попель, Борислав тісно пов’язаний не лише із нафтовою промисловістю, а й із соляним промислом Українського Прикарпаття. Таке ж історичне минуле має і партнер міста - Гміна Сянок. Ця своєрідна «дзеркальність» стала суттєвою перевагою проєкту і додала необхідну для перемоги кількість балів при оцінці конкурсною комісією.

Загальна вартість проєкту «Історія, приправлена сіллю» становить € 66 386. За умовами конкурсу, ЄС фінансує 90% і кошти між учасниками проєкту буде розподілено пропорційно. Відповідно, Борислав отримає € 20 859,3, до яких буде додано € 2 317,7 з міського бюджету.

За ці кошти у Бориславі передбачено зробити:

  • облаштування велосипедних доріжок, місць відпочинку для туристів із велопарковками та автостоянками,
  • виготовлення інформаційних стендів про природну спадщину міста,
  • проведення тематичних конференцій, тренінгів-навчань для українських і польських туроператорів,
  • друк двомовних путівників із позначеннями історичних місць видобутку солі на території Борислава та ґміни Сянок,
  • випуск промоційного фільму,
  • організація квестів для молоді.

За словами мера Борислава Ігоря Яворського, проект має пройти формальні перевірки документації, а реалізовуватимуть його наступного року. Це вже другий проект Борислава, який отримав фінансування Євросоюзу. Торік переміг також спільний із ґміною Сянок проект «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України», за яким у Бориславі збудують пам’ятник винахіднику гасової лампи Йогану Зегу.

#Борислав #Дрогобич #новини #новиниДрогобича #новиниДрогобич
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі