• Головна
  • Власники нежитлових приміщень на Грушевського,101/1 апелюють до влади включити їх у чергу на відшкодування
13:35, 29 липня 2020 р.

Власники нежитлових приміщень на Грушевського,101/1 апелюють до влади включити їх у чергу на відшкодування

Власники нежитлових приміщень на Грушевського,101/1 апелюють до влади включити їх у чергу на відшкодування

Апелюють до влади, щоб не забули про компенсації для приватних підприємців. До журналістів «сайту 03244» звернулися мешканці, які здійснювали підприємницьку діяльність у переобладнаних під бізнес приміщеннях в будинку на вулиці Грушевського, 101/1. Там унаслідок обвалу 28 серпня 2019 р. під землю пішов один з чотирьох під’їздів будинку, відтак численні обстеження спеціалістів засвідчили – багатоповерхівка стала непридатною для життя.

Клопотанням місцевої влади 1 квітня 2020р. із державного фонду Кабінет міністрів скерував у Дрогобич 40 млн.727 тис.грн на придбання нових осель для мешканців Грушевського, 101\1. Відтак на завершення липня понад 50 сімей уже встигли придбати собі нові квадратні метри.

Натомість обділеними в ситуації почувають себе підприємці. Як повідомив один із них – першочергово у списках на компенсацію нових квадратних метрів було вказано 64 квартири, відтак 5 квартир, які числилися, як не житлові приміщення на першому поверсі, згодом відкинули. Тож п’ятеро приватників побоюються, що вони залишаться «з носом». Люди кажуть – впродовж кількох років ведення підприємницької діяльності сплачували податки та створювали робочі місця.

Крапки над «і» в ситуації розставив Ігор Юзьв’як, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Дрогобицької міської ради. Чиновник підтвердив факт, що в перших списках на компенсацію було зазначено 64 квартири. Однак, за совами пана Юзьв’яка – Кабінет Міністрів рекомендував виключити із цього списку не житлові приміщення, «оскільки власники цих квадратних метрів не залишилися без даху над головою, як інші мешканці».

Першочергово головний акцент було зроблено на придбання житла усім мешканцям багатоповерхівки, оскільки будинок визнали не придатним для життя та люди були змушені орендувати квартири та перебиватися без даху над головою у родичів. Забезпечити першочергово постраждалих оселями Дрогобичу рекомендував Кабмін та ЛОДА. Та хочу наголосити – ми обов’язково повернемося до питання підприємців. Їхню ситуацію почнемо розглядати після того, коли всі 59 сімей придбають собі нове житло. Орієнтовно після 25 серпня будемо вирішувати питання з підприємцями та шукати шляхи виходу із цієї ситуації", - повідомив Ігор Юзьв’як.

За словами чиновника,оскільки обвал будинку на Грушевського, 101,1 визнано надзвичайною ситуацією регіонального рівня – у мерії Дрогобича сподіваються, що вдасться залучити кошти на вирішення питання з підприємцями із 3 бюджетів: державного, обласного та місцевого.

Не виключено, що буде розглядатися й варіант не грошового еквіваленту підприємцям на придбання нових приміщень, а запропоновано їм альтернативні приміщення під бізнес. Однак, повторюсь – до цього питання ми звернемося після 25 серпня", - додав Ігор Юзьв’як.

Додамо, обвал будинку на Грушевського 101/1 стався рік тому у ночі на 28 серпня. Під завалами загинули 8 осіб, серед них 5-річний хлопчик. Аварійний будинок планують до кінця року ручним методом розібрати, від методу контрольованого підриву – відмовилися. Оскільки це може становити загрозу для сусідніх будинків. За попередніми експертними висновками – причиною обвалу будинку стало руйнування середньої несучої стіни підвалу по осі Б. Слідство у справі ще триває.

Наталя Зелена

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Грушевського 101/1 ##відшкодування ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...