Кожна криза в економіці ставала для мене нагодою і можливістю стати конкурентнішим і успішнішим, — Роман Муль

Сьогодні ми поспілкуємось із успішним підприємцем Романом Мулем. Дізнаємось, як починався його шлях у бізнес, як йому вдалось досягнути успіху, при цьому не зрадити своїх цінностей та чесно сплачувати усі податки.

Для ведення бізнесу потрібно не лише велике бажання, ідея та вдалий старт, а й сила волі, щоб відважитись реалізувати задумане у життя. Для багатьох бізнесменів початок їхнього успіху починався з маленьких кроків і необхідності заробити на життя для себе та своєї родини. Так само і Роман Муль, завершивши у 1992 році Тернопільський педагогічний університет, прийшов працювати у СШ №16 міста Дрогобича вчителем фізкультури.

Саме про таку історію сайту 03244 розповів відомий дрогобичанин та успішний бізнесмен Роман Муль є одним із найбільших платників акцизного збору у Дрогобичі. А, як відомо, саме ці відрахування є досить важливими для місцевого бюджету. Зокрема, у 2019 році підприємець сплатив загалом податків на суму 7 197 621 грн., в тому числі акцизу 1 942 920 грн

На даний час підприємець є власником мережі продуктових магазинів «Ромашка», де можна придбати продукти та товари першої необхідності та має три цехи хлібо-булочних виробів, які реалізуються у тій же мережі магазинів «Ромашка». Для зменшення товарних залишків, контролю за асортиментом та якістю продукції доставка у мережу магазинів відбувається з розподільчого центру.

Також Роман Муль є власником найбільшої автостанції у місті Дрогобичі, яка ще не так давно була занедбана і нагадувала районний ринок.

Із чого все починалось і якою була перша бізнес-ідея тепер успішного підприємця?

Після народження доньки Ярини Роман Муль, на той час вчитель фізкультури, почав замислюватись над тим, як повноцінно утримувати свою родину. У злиденні 90-ті це було доволі важко. Щоб зрозуміти принципи ринку і те, в яку сторону розвиватись, щоб не шукати «добра» за кордоном, у 1992 році Роман Муль вступив на заочне навчання у Дрогобицький педагогічний університет, ставши студентом тогочасного факультету «Менеджменту та маркетингу у невиробничій сфері», який успішно закінчив. Окрім того, він сам багато вчився.

Довелось самостійно освоювати ази юридичної практики та бухгалтерії. Тоді ж і постав вибір: заробляти мало і платити податки, або заробляти багато і їх не платити. Я обрав перший варіант і не шкодую, адже саме легальний бізнес давав мені змогу повноцінно розвиватись далі. Я до-сьогодні чесно сплачую всі податки, тому сплю спокійно», — розповідає Роман Муль.

У далекому 1998 році пан Роман вирішив ризикнути і розпочати свою справу. На той час було поширене явище нелегального розповсюдження тютюнової продукції.

Я пам'ятаю, як на кожному кроці можна було купити на ящиках одну чи дві цигарки або частину пачки. Я вважав, що це неправильно, бо при цьому ніхто жодних податків не сплачував. Тому я чітко вирішив для себе, що буду працювати легально, чесно сплачуючи податки та робити все можливе, щоб працювали чіткі правила обігу акцизної продукції», — продовжує Роман Муль.

Із такою пропозицією він звернувся до Романа Бейзика — свого першого бізнес-партнера.

У нього був кіоск, а у мене була ідея, тож ми розпочали спільну роботу. Дохід ділили 50 на 50. Працювали прозоро, з перших днів використовуючи касові апарати, що було дуже дивним для податкової та інших структур», — згадує бізнесмен.

Вже за пів року ця справа почала приносити перший дохід.

З часом Роман Муль взяв в оренду склади на вулиці Гайдамацькій, щоб мати місце для зберігання товару та розвозити його по магазинах.

Багато комунальних підприємств брало у нас товари, ставили шалені націнки і тривалий час не повертали гроші за товар. Саме тому і з’явилася ідея відкрити власний соціальний магазин і створити шалену конкуренцію у реалізації продуктів харчування та товари першої необхідності», - пригадує Роман Муль.

Тож прийшов час, коли підприємець вирішив розширити свою діяльність.

Я створив внутрішню траєкторію розвитку свого бізнесу, у якій були розставлені пріоритети, цілі і візія — стати найбільшою торговою мережею міста», — розповідає Роман Миколайович.

У 2002 році, взявши в оренду приміщення у центрі міста на Площі Ринок, 25, відкрив перший свій магазин «Ромашка». Назву і логотип придумав сам.

На запитання, чому саме ця назва припала до душі, відповідає з усмішкою на обличчі, бо згадує: «Мій батько, Ромашкою називав мого сина у дитинстві. Тому і над назвою довго не замислювався».

Принципи роботи «Ромашки» стали революційними, як для покупців, так і для фіскальних органів та постачальників. Підприємець запровадив нововведення і став першим власником продуктового магазину, у якому було об'єднано програмне забезпечення 1С з касовими апаратами, що надало можливість в рази збільшити асортимент товарів і здійснювати управління продажами.

Більшість магазинів у той час уникала сплати податків, а ми ж реалізовували товар тільки через касові апарати або через безготівкові платежі. Ми запровадили новий спосіб розрахунку з постачальниками — усі оплати йшли тільки через банк. Повністю контрольовані фінанси і сплата всіх податків зробили нас невразливими перед конкурентами і відкрили перед нами великі можливості для подальшого розвитку», — розповідає відомий дрогобичанин.

У 2004 році підприємець відкрив свій перший супермаркет у Дрогобичі, на вулиці Війтівська гора.

Я вивчав своїх конкурентів і зрозумів, що на той час їх не було. У всіх магазинах був обмежений асортимент товарів, тому зрозумів, що пора масштабувати бізнес».

Одним з викликів того часу для нього стало постачання хлібо-булочних виробів.

Більшість виробників хліба віддавали перевагу співпраці з тими, хто купує за готівку і був на єдиному податку. У суботу-неділю-понеділок хліба практично не доставляли», — продовжує розповідь Роман Миколайович.

Тому Роман Муль вирішив відкрити цех хлібо-булочних виробів і купив піч для їх виготовлення та інше пекарське обладнання, щоб забезпечити всі магазини мережі «Ромашка» власною свіжою випічкою.

Торгівля продуктів харчування – не для спринтерів. Це складний бізнес, це забіг на довгі дистанції. Тут немає надприбутків. Я взагалі не розумію тих, хто, відкривши бізнес, за півроку купує собі машину чи їздить відпочивати у Туреччину двічі на рік. У бізнес потрібно постійно вкладати та платити податки, адже людина, яка не сплачує податків, не може себе почувати вільною навіть перед своїми працівниками», — запевняє підприємець.

Варто зазначити, що Дрогобицька автостанція №2, яка довгий час перебувала у хаотичній торгівлі «базарників», де практично були відсутні перевезення, у 2007 році отримала нового власника. Роман Муль зробив капіталовкладення, яке було спрямоване в першу чергу для дрогобичан та гостей міста.

Впорядкування автостанції не принесло жодного прибутку, як і її теперішнє функціонування, але це відкривало великі можливості для розвитку бізнесу навколо неї – вулиця Пилипа Орлика стала найдорожчою по нерухомістю в місті».

У 2013 році Роман Миколайович вступив до Львівської бізнес-школи при УКУ на програму «Key Executive MBA». Завершив навчання в 2014. Захистився у 2018 році.

Навчання проходив у Будапешті, Шанхаї і Сеулі. Це дало чітку уяву, яким буде мій бізнес через 10-15 років, що я маю у першу чергу зробити, а отримані знання дали мені упевненість в тому, що я роблю». 

Стосовно найближчих планів на майбутнє, то підприємець працює над відкриттям нової великої пекарні у місті Дрогобичі, яка буде обладнана новітнім устаткуванням та забезпечуватиме власними виробами не тільки магазини «Ромашка», але й сусідні міста та райони. У перспективах відкриття не однієї сотні робочих місць. Також ще є багато цікавих проектів, які ще тільки напрацьовуються, але це вже тема для наступної розмови.

Юлія Бецко

#Роман_Муль #мережа_магазинів_Ромашка #автостанція_2 #перша_приватна_пекарня #місцевий_бізнес #Дрогобич #новини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Третій день поспіль Дрогобич відзначає свої уродини. Серед низки насичених заходів було презентовано: Фестиваль Дрогобицької Солі, атракцію з виварюванню солі, ярмарок за участі медоварів та фермерів, виставку військової техніки та служби НС, виставку робіт, майстер-класи та фотозони від навчальних закладів
Різне
20 вересня о 10:56 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про пожежу в м. Дрогобич на вул. Мічуріна, 17 в дерев’яній господарській будівлі, розміром 5×5 м, повідомили в прес-службі ДСНС Львівської області. До місця події оперативно було направлено вогнеборців 5-ої державної пожежно-рятувальної частини м. Дрогобич. О 11:07 пожежу локалізовано та о 11:15 повністю ліквідовано. Вогнем знищено господарську будівлю, що палала. Натомість вдалося врятуват...
Суспільство
Насичене таборове літо у Пласті завершується у серпні, а вже у вересні пластуни проводять традиційну акцію «Відкриття пластового року». Цьогоріч у Дрогобичі захід співпав із урочистостями з нагоди Дня міста. На центральній площі Ринок 20 вересня пластуни приймали у свої лави молоде поповнення та складали пластову присягу. Присутніх поблагословив на вдалий рік отець Ігор Цмоканич. Духовний наставник закликав батьків не вагатися, а віддавати дітей у лави Пл...
Суспільство
У Дрогобичі стартували святкування Дня міста. За що люблять містяни Дрогобич та яким хочуть його бачити у майбутньому дивіться у відео
Культура
21 вересня Дрогобич відзначає свій черговий день народження. Місто солі та Франкової молодості, зелених парків та запашної кави манить до себе туристів та гостей, які відкривають для себе у місті Котермака старовинні вілли, цікаві музейні експозиції та насолоджуються красою міста. Як стверджують у мерії міста Дрогобича - День міста – головне свято, яке другий рік поспіль не вдається відзначити з помпезністю. Минулого року всі розважальні заходи скасували ч...
Суспільство
21 вересня – День міста Дрогобича. Як повідомили у КП «Служба муніципального управління ДМР», цього дня парковка автомобілів у центральній зоні буде безкоштовною. Однак парковка на вулиці Шолом-Алейхема не працюватиме, оскільки там відбуватиметься виставка військової техніки та служби НС, ТзОВ “ВКФ “Дрогобицький завод автомобільних кранів””, ТзОВ “УБТ”.
Суспільство
Шалений темп сучасного життя часто не дає нам змоги озирнутись довкола та побачити тих, хто поруч з нами. Не всі знаходять у собі сили не лише зупинитись, а й подати руку допомоги тим, хто цього потребує. Через недосконалість законодавства та недостатній рівень підтримки від держави, багато сімей опиняються у скрутному становищі у пастках важких захворювань, на подолання яких необхідні величезні ресурси. Серед неймовірних людей, які не лише підтримують хво...
Суспільство
Від 18 вересня, 38 пожежно-рятувальний пост у Східниці, який належить 6 державній пожежно-рятувальній частині м.Борислава змінює місце дислокації. Причиною цього є відсутність приміщення для пожежників – повідомляють у пресслужбі Головного Управління ДСНС у Львівській області. Протягом тривалого часу ПрАТ «Полонина» надавала приміщення для рятувальників в оренду на безоплатній основі. Останні роки ПрАТ «Полонина» зверталася до Східницької селищної ради з п...
Здоров'я
Від понеділка, 21 вересня, на Львівщині діятиме нове епідемічне зонування. Відповідне рішення про перегляд рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19 було затверджено на засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС, що відбулося 18 вересня. Про це інформує пресцентр ЛОДА. Згідно з розпорядженням, "Червоний" рівень встановлено у Перемишлянському та Пустомитівському районах. Натомість у Бродівському, Радехівському районах – затверджено "Помаранчевий"...