• Головна
  • У Бориславі після 140-річної перерви відкриють вхід в озокеритну шахту Франса Йосифа
14:09, 12 вересня 2020 р.

У Бориславі після 140-річної перерви відкриють вхід в озокеритну шахту Франса Йосифа

У Бориславі після 140-річної перерви відкриють вхід в озокеритну шахту Франса Йосифа

Нова туристична локація у нафтовому місті. На вулиці Д.Галицького облаштовують цікавий арт-об'єкт, який пов'язаний із бориславським озокеритом. Уся річ у тому, що в місті відновлюють імпровізований вхід до озокеритової шахти Франца Йосифа.

13 вересня, рівно 140 років тому, відбулась неординарна подія для Борислава, яка назавжди залишиться визначною в історії міста – візит Австро-Угорського цісаря Франца Йосифа до нафтового міста. Відвідини монарха мали дві причини – відкриття новозбудованої озокеритової шахти, яку тоді й назвали його іменем, та особиста зацікавленістю містом, яке приносило йому стільки прибутків, що входило у трійку лідерів серед наповнювачів казни цілої імперії.

Завдяки застосуванню передових технологій кінця ХІХ століття, шахта імені Франца Йосифа у Бориславі стала найбільш продуктивною у Євразії, а надходження від неї становили 12-15% від загальної суми з усіх тогочасних підприємств міста, інформує пресслужба БМР.

Майже століття потому на місці колишньої шахти розташували вентиляційний кіоск, який стоїть й донині. А сьогодні він перетворюється в туристичну локацію з цікавим історичним минулим. Будівлю облицювали дерев’яним зрубом, який, за давньою технологією, просочили нафтою, облаштували нове накриття даху. На одній зі стін завершується створення муралу у вигляді реалістичного входу в саму шахту. Майстерно творить правдоподібну ілюзію художник-монументаліст, випускник Львівської національної академії мистецтв Назар Мартинюк.

Навколо об’єкту комунальники облаштували територію – вимостили стежки бруківкою та висадили хвойні дерева. Також тут встановлено камінь (із Мразниці) з інформаційною таблицею та QR-кодом, перейшовши за яким, можна буде дізнатись про локацію більше. На качалці поруч – фігура самого цісаря, який спостерігає за шахтою.

Борислав має неймовірно багату історію, яка мало кому відома, і ми просто зобов’язані її розказати світу. Наше місто – унікальне, і кожен нововідкритий факт про нього розкриває його потенціал та наповнює все більшим відчуттям гордості", –ділиться думками міський голова Ігор Яворський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Борислав ##туризм ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Останні новини
Оголошення
live comments feed...