• Головна
  • Ріжуть по живому - Кабмін зменшує і так мізерне фінансування української культури
11:01, 16 вересня 2020 р.

Ріжуть по живому - Кабмін зменшує і так мізерне фінансування української культури

Ріжуть по живому - Кабмін зменшує  і так мізерне фінансування української культури, фото-1

У той час, коли вся Європа в умовах коронавірусної кризи збільшує фінансування культури, українська влада діє навпаки, урізає й без того мізерне фінансування найважливіших гуманітарних програм. Про це на сторінці у Facebook пише народний депутат України з фракції «Європейська Солідарність» Володимир В‘ятрович, зазначає Четверта студія.

Щоб переконатися в цьому, достатньо порівняти видатки в проєкті бюджету-2021 і первісному бюджеті-2020 (до того як відібрані у культури й освіти гроші через коронавірусний фонд спрямували на МВС і дороги).

Державна підтримка кінематографії, наприклад, скорочується на 155 мільйонів (600 мільйонів замість 755). І це при тому, що кіногалузь, яка динамічно розвивалася останні кілька років, опинилася в скрутному становищі через тривале закриття кінотеатрів на карантин", – наголошує Володимир В‘ятрович.

Народний обранець зауважив, що більш, ніж удвічі урізають фінансування культурної дипломатії і зв’язків з закордонними українцями – зі 133 до 60 мільйонів гривень. «Це 2 мільйони доларів. На діяльність по всьому світу», – констатує депутат.

Утричі – з 224 до 82 мільйонів зменшують видатки за програмою «загальнодержавні заходи у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, державної мовної політики, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин». Це без коментарів, – зазначає В’ятрович.

Також за словами депутата фінансовий зашморг влада застосовує до політики національної пам’яті. За програмою «Заходи з реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті, забезпечення діяльності Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції гідності та Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті» – видатки скорочують більш як удвічі – з 97 до 44 мільйонів.

Нехай висновки кожен зробить сам!» , - резюмує депутат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Фінансування_культурної_галузі ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Останні новини
Оголошення
live comments feed...