• Головна
  • У Дрогобичі відкрили Культурно-освітній центр імені Івана Франка
16:18, 12 жовтня 2020 р.

У Дрогобичі відкрили Культурно-освітній центр імені Івана Франка

У приміщенні колишньої вечірньої школи на вулиці Івана Франка цими вихідними відкрили Культурно-освітній центр, інформує пресслужба ДМР. Будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення. Відкриттю передувала довга процедура оформлення документації та проведення ремонтних робіт споруди. Сама ж ідея зародилася ще у 2017 році, під час проведення Днів Австрії у місті Котермака.

11 жовтня пройшло урочисте відкриття Культурно-освітнього центру. За християнським обрядом, чин освічення споруди провів отець Іван Паньків.

Відтак лунали вітальні слова місцевої інтелігенції та представників влади. Привітав з непересічною подією усіх учасників дійства й міський голова Тарас Кучма.

Вітаю сьогодні кожного, хто причетний до створення КОЦу. Мало хто вірив в успішний результат цієї ідеї, але згуртувавшись, ми реалізували задумане. Це новий крок в епоху розвитку Дрогобича як міста, де поважають і люблять кожну людину. Дрогобича – у якому прагнуть творити та наслідувати нашого генія Івана Франка", – зазначив Тарас Кучма.

Про те, як зародилася ідея облаштування КОЦу присутнім розповів Ярослав Лопушанський – доцент ДДПУ ім. І. Франка. За його словами, у 2017 році під час проведення Днів Австрії й зародився задум, над яким тривалий час працювали та вдосконалювали його. Відтак в Культурно-освітній центр вирішили включити не лише Центр Австрійської культури, але й інші культурні та освітні представництва у місті. Таким чином робоча група почала працювати над створенням КОЦу, який згодом назвали іменем Івана Франка.

Сьогодні КОЦ – пазл, який складається з Центру Українсько-Австрійської співпраці, галереї мистецтва, представництва Міжнародного Фонду Івана Франка та музею-садиби у Нагуєвичах, сучасного театрального простору, центру вивчення міської історії.

Урочисту атмосферу доповнили творчі виступи талановитої молоді міста та виставка полотен художників – учасників пленеру, який щороку відбувається в Дрогобичі. За словами Ігоря Шимка, на виставці представлено 90 картин з видами Дрогобичан, які написані 40 художниками з України та Європи.

Керівником новоствореного КОЦу призначено Марію Супрун.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Культурно_освітній_центр ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...