ДБР та СБУ у день виборів відкриють "гарячі лінії", куди можна повідомляти про порушення виборчого процесу

ДБР та СБУ у день виборів відкриють "гарячі лінії", куди можна повідомляти про порушення виборчого процесу

У день проведення місцевих виборів 25 жовтня у Державному бюро розслідувань працюватиме телефонна "гаряча лінія" для повідомлень, пов’язаних із порушенням виборчого законодавства.

Державне бюро розслідувань працюватиме у посиленому режимі та прийматиме повідомлення про можливі кримінальні правопорушення, вчинені:

  • високопосадовцями (народні депутати, члени ЦВК);
  • правоохоронцями та військовослужбовцями;
  • суддями», - йдеться у повідомленні ДБР.

У разі наявної інформації про кримінальні правопорушення, пов’язані з виборчим процесом, про виявлений злочин слід повідомити за номером телефону: (044) 294-64-63.

Телефонну "гарячу лінію, у день голосування відкриває також і Служба безпеки України. СБУ закликає повідомляти про порушення виборчого законодавства та факти незаконного втручання у виборчі процеси за номером: 0 800 501 482.

Зокрема, просять інформувати про такі виявленні порушення:

  • підготовку до скоєння терористичних актів, посягання на життя державного чи громадського діяча;
  • підготовку та факти посягань на суб’єктів виборчого процесу, виборчі штаби, територіальні виборчі комісії;
  • злочини проти виборчих прав і свобод громадян тощо.

Додамо, сьогодні, 24 жовтня, настав «день тиші» перед місцевими виборами, коли заборонена будь-яка передвиборча агітація та політична реклама.

Згідно із Законом України «Про місцеві вибори», передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем голосування. Відтак її подальше ведення заборонено. За проведення передвиборчої агітації передбачено штраф у розмірі від 500 до 850 грн для громадян. Для посадових осіб – від 850 до 1360 грн.

Про виявлені порушення та агітацію у день тиші можна повідомляти і місцевих правоохоронців , а також координаторів громадянської мережі «Опора» за номером 098 765 86 22 або написавши на скриньку [email protected]. До них також варто звертатись і у день голосування у разі виявлення порушень виборчого законодавства.

#Порушення_під_час_виборів #Дрогобич #новини #новиниДрогобича #новиниДрогобич
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі