ГРВІ та Грип – поруч! Медики закликають вакцинуватися, особливо людей із групи ризику

ГРВІ та Грип – поруч! Медики закликають вакцинуватися, особливо людей із групи ризику

Осінь і ГРВІ поняття тотожні! За погожими осінніми днями – йдуть похолодання та дощі. Це означає лиш одне – ГРВІ та грип активно атакуватимуть. Зважаючи на те, що 2020 рік охоплений карантином, через коронавірусну недугу у світі та в Україні, медики наголошують: цього осінньо-зимового сезону слід вакцинуватися від грипу і тим самим убезпечити свій організм від ускладнень вірусних недуг.

За словами Діани Ковальської, завідувачки сімейного відділення №1 КНП «Дрогобицька міська поліклініка», два віруси (коронавірус та грип) можуть накластися паралельно в організмі людини, відтак перебіг такої недуги для хворого протікатиме у важкій формі та із ускладненнями.

Щоб не наражати себе на небезпеку лікарі рекомендують робити вакцинацію від сезонного грипу.

Як стверджує медик, в останні роки захворювання на сезонний грип чітко демонструє – у чималої кількості пацієнтів, особливо із групи ризику, недуга протікає важко та дає ускладнення у вигляді легеневих недуг та важких пневмоній, а також ускладнень серцево-судинної системи.

Найперше у групі ризику – вагітні, люди із надлишковою вагою, старші люди, яким виповнилося за 60 років, а також пацієнти, що мають хронічні хвороби, цукровий діабет, гіпертонічні недуги, імунодифіцити – таким особам слід вакцинуватися в першу чергу. У зоні ризику також вчителі, викладачі, медики, продавці, працівники транспорту, полісмени, соціальні працівники.

За словами Діани Ковальської – цього тижня медики Дрогобицької міської поліклініки вакцинуватимуться і самі від грипу, оскільки щоденно контактують із хворими. Вакцини від грипу уже поступили в аптечні мережі міста, є вони і в аптеках, що функціонують на базі поліклініки.

За словами лікарки вакцинація від грипу захистить пацієнта від ускладнень недуги (пневмоній) та допоможе у випадку захворювання перенести грип у значно легшій формі. Пік сезонного захворювання грипу цьогоріч орієнтовно очікують від середини листопада. Тож саме час вакцинуватися. Оскільки після вакцинації – імунітет виробляється не швидше, ніж на другий тиждень.

Вакцину від грипу, якщо ви вирішили імунізуватися, слід придбати в аптеці, відтак у холодовій сумці принести до свого сімейного лікаря, яка після огляду пацієнта дає добро на щеплення", - наголошує Діана Ковальська.

Що стосується статистики по захворюваності на ГРВІ у Дрогобичі, то лікарі подають такі цифри: у період із 9 по 15 жовтня – захворюваність серед дітей та молоді від 0 до 17рр становила – 70 осіб, серед дорослих – 84 людини. У період з 16 по 22 жовтня – серед дітей рівень захворюваності спав до 49 осіб, серед дорослих – 81 випадок звернень.

Ескулапи наголошують – при перших ознаках сезонних ГРВІ та грипу слід максимально обмежити контакти із оточуючими, оскільки пацієнт самотужки не може визначити – грип у нього чи коронавірусна недуга. За допомогою слід звертатися до свого сімейного лікаря і в жодному разі не займатися самолікування. Саме сімейний лікар виробить покрокову інструкцію лікування для хворого.

Наталя Зелена

#грип #вакцинування #новини #новиниДрогобича #новиниДрогобич
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі