21:48, 3 листопада 2020 р.
Нацгвардійця Віталія Марківа повністю виправдали, він повертається в Україну
Міланський апеляційний суд виніс виправдувальний вирок у справі українського нацгвардійця Віталія Марківа, повністю виправдавши його. Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова у Telegram:
Міланський апеляційний суд виніс виправдувальний вирок у справі нашого Героя, повністю виправдавши його. Справедливість є!
Денисова зазначила, що Віталій Марків повертається з представниками України на Батьківщину.
Що відомо про Віталія Марківа (джерело ВВС)
31-літній Віталій Марків народився у містечку Хоростків на Тернопільщині.
У 2003 році разом з родиною переїхав до Італії, де навчався і згодом отримав громадянство.
Віталій Марків повернувся в Україну під час Майдану, був у Самообороні.
З початком війни став волонтером, а пізніше бійцем 1-го батальйону Нацгвардії оперативного призначення ("Батальйон імені Кульчицького") - це підрозділ, що складався переважно з "майданівців".
Воював під Слов'янськом, отримав звання старшого сержанта, яке не є офіцерським.
У червні 2017 року поїхав до Італії, щоб відвідати матір, де і був затриманий італійськими правоохоронцями.
У чому звинувачували Віталія Марківа.
Віталія Марківа арештували 30 червня 2017 року в Болоньї. Відтоді він перебував у слідчому ізоляторі.
Чоловік має громадянство України та Італії.
Спочатку обвинувачення вказувало, що 24 травня 2014 року Віталій Марків як "командир" Нацгвардії був причетний до 30 мінометних ударів по підніжжю гори Карачун, де перебували журналісти.
Внаслідок цього загинув Андреа Роккеллі та його російський фіксер-перекладач Андрій Миронов.
Потерпілих у суді представляла сім'я журналіста Роккеллі, профспілкова Федерація італійської преси (FNSI), обласна Асоціація журналістів Ломбардії (ALG), а також заснована Роккеллі організація Cesura Lab.
Фото ВВС
Сам Марків не заперечував, що 25 травня 2014 року, в день загибелі журналістів, він перебував на горі Карачун в складі свого батальйону Нацгвардії.
У планшеті Марківа, який вилучили у нього під час арешту, знайшли десятки фото, зроблених на пагорбі. Обвинувачення вирішило, що на деяких з цих знімків зафіксована постійна бойова позиція Марківа.
З неї, зробили висновок слідчі, проглядається місце, де під обстріл потрапили журналісти.
Спочатку преса повідомляла, що Марківа звинуватили в тому, що він і його частина Нацгвардії обстріляли горезвісний яр з мінометів. Пізніше, коли Нацгвардія надала докази того, що на той момент на її озброєнні мінометів не було, картину подій уточнили.
У вироку суду вказано, що Марків, який мав спостерігати за своїм сектором біля підніжжя Карачун, побачив беззбройних репортерів і відкрив вогонь з автомата, а після цього - скорегував вогонь мінометів підрозділу Збройних сил України.
Як сторона захисту домоглася виправдувального вироку
Захист українця наполягав на тому, що обвинувачення є абсурдним та не має реальних свідчень.
Допити військових Нацгвардії, що служили разом з Марківим, дозволили визначити точну позицію, на якій ніс службу обвинувачений.
Фото ВВС
Вона була не лише за 1760 метрів від місця загибелі журналістів - тобто вести прицільний вогонь з автомата Калашникова, який був на озброєнні у Марківа, звідти було неможливо, - так ще і фатальний яр звідти "був за межами візуального спостереження".
Українські поліцейські заявили, що знайшли хлопця, який, ймовірно, стрибнув у яр разом з журналістами і таксистом, - місцевого, який заявив, що перші черги 24 травня 2014 року пролунали не з Карачуна, а з боку заводу "Зевс", котрий перебував під контролем сепаратистів.
Слідчі провели фоноскопічну експертизу відеозапису, який зробив Роккеллі в яру за лічені хвилини до смерті.
Вони встановили, що по журналістах стріляли не з відстані у півтора кілометра, де перебували українські силовики, а за 200-300 метрів, тобто з дистанції того ж "Зевса".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:05
26 жовтня
ТОП новини
Оголошення
10:24, 24 жовтня
24
live comments feed...