• Головна
  • В Україні створили електронну базу даних жертв комуністичних репресій
18:38, 7 листопада 2020 р.

В Україні створили електронну базу даних жертв комуністичних репресій

В Україні створили електронну базу даних жертв комуністичних репресій, фото-1

В Україні створено електронну базу даних про жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму «Український мартиролог ХХ століття». Проєкт презентувала Державна архівна служба України, пише ГалІнфо.

Мета інтернет-проєкту «Український мартиролог ХХ століття» – створення електронної бази даних, у якій буде розміщена фотоінформація та стислі біографічні дані про жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму, їх наступну реабілітацію; забезпечення інтелектуального доступу до архівних документів на найпершому інформаційному рівні - з інтернету", - повідомив голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов, презентуючи проєкт.

«Український мартиролог ХХ століття» є підсумком роботи державних архівів, започаткованої ще на початку 1990-х років, коли почали складатися регіональні та тематичні бази даних про репресованих, які і досі не було зведено до централізованої й загальнодоступної бази даних.

Нам вдалося відновити базу даних, яка існувала, зробити її такою, що може функціонувати онлайн, і де вже зараз міститься інформація про майже 57 тисяч репресованих осіб. І незважаючи на те, що це лише п’ята частина від того, що ми можемо наповнити, ми вже вирішили презентувати її, щоб люди могли знайти своїх репресованих", - зазначив Хромов.

Хромов також повідомив, що у базі даних є доступною інформація про репресованих мешканців нині тимчасово окупованих територій АРК, Донецької та Луганської областей.

«Український мартиролог ХХ століття» розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної архівної служби України, а його інтерфейс і програмне забезпечення відповідає усім сучасним вимогам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...