• Головна
  • У Дрогобичі презентуватимуть проект «Іван Франко… мова нумізматики»
19:14, 7 грудня 2020 р.

У Дрогобичі презентуватимуть проект «Іван Франко… мова нумізматики»

У Дрогобичі презентуватимуть проект «Іван Франко… мова нумізматики»

У вівторок, 8 грудня, в приміщенні галереї сучасного мистецтва - «Дрогобицького культурно-освітнього центру імені Івана Франка» відбудеться урочисте відкриття мистецького проєкту «Іван Франко… мова нумізматики».

Проект, автором якого є бібліофіл та колекціонер франкіани Радимир Хайруллін, підкреслює всебічність зацікавлень Франка, енциклопедизм його знань та риси його характеру, а також його ставлення до відомих особистостей того часу.

Існують нумізматичні проєкти, присвячені конкретним історичним особам, як Наполеону чи Лютеру, подіям в Північній чи Другій світовій війні, окремим містам. Але унікальність Івана Франка дозволяє створити проєкт, який охоплює увесь світ та всі історичні епохи в його творчому доробку. У художніх, публіцистичних, наукових творах, листах та статтях Івана Франка згадується понад 10 000 імен історичних діячів, правителів, політиків, письменників, художників, вчених чи просто його знайомих. З них понад 700 можна проілюструвати нумізматичними матеріалами», - розповідає один з організаторів проєкту Роман Білявський.

За його словами, більш як 110 країн світу викарбували на монетах тих, про кого писав Франко. Якщо в давнину на монетах зображали князів та королів, правителів та президентів, то починаючи з ХХ століття, на монетах з’являються й поети, письменники, вчені, полководці, художники, навіть картини чи персонажі літературних творів. Також на монетах можна побачити місцевості, де був Іван Франко, вшанування його пам’яті у назвах міст та установ, сучасних письменників, що писали про Франка.

Додамо, за допомогою засобів нумізматики організатори проєкту мають на меті висвітлити науковий доробок Івана Франка, його життєвий шлях, пам’ять про нього, який сприятиме підвищенню зацікавлення до творчості Франка, популяризації його постаті та збереженню культурної спадщини України.

Організаторами проєкту «Іван Франко… мова нумізматики» виступає

ГО «Мистецько-культурне об`єднання «АРТ СПЕКТР» та ГО «Центр ініціатив сприяння соціальному та культурному розвитку в Україні» за підтримки депаратменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації. Відкриття заходу пройде 8 грудня, о 14:00.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Іван_Франко ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...