• Головна
  • Дрогобич - 7 падіння Леніна в Україні
14:00, 9 грудня 2020 р.

Дрогобич - 7 падіння Леніна в Україні

7 років тому – 8 грудня 2013 року – у Києві повалили пам’ятник Леніну. Сталося це на Бессарабській площі у період Майдану, що призвело до хвилі бурхливого ленінопаду по всій Україні. І тут варто коротко згадати про те, коли ж у Дрогобичі впав «Ленін»?

Радянські міста та села важко собі уявити без пам’ятників «великому вождю». Вони стояли по усіх населених пунктах та були місцем, де відбувалися головні урочистості. Дрогобич теж мав пам’ятник Леніна, який стояв у центрі міста біля головного входу до ратуші. Але як довго він там стояв? І чи пам’ятаєте Ви його?

Не всі мабуть знають, що Дрогобич став сьомим містом в Україні, де перед розпадом СРСР було скинуто пам’ятник Леніну, який височів на площі Леніна (до того німці її, як згадують історичні джерела, іменували площею Гітлера, відтак у 1990 р. площі повернули історичну назву - Площа Ринок).

Демонтовували Леніна у Дрогобичі 5 вересня 1990р. Процес відбувався в традиційний спосіб – «вождю» накинули петлю на шию. Усе дійство проходило під радісний свист та вигуки мешканців міста. Після Дрогобича через дев’ять днів дев’ятий Ленін упав у Львові.

До слова, перший Ленін був демонтований у Червонограді 1 серпня 1990 року. Як повідомляють архіви – подія спричинила тоді чималий резонанс в СРСР.

Дрогобич - 7 падіння Леніна в Україні, фото-3

Нагадаємо, перший пам’ятник Леніну (разом зі Сталіним) у Дрогобичі з’явився перед головним входом до ратуші у 1949 році (у «хрущовську відлигу» з постаменту була забрана скульптура Сталіна). Далі на Площі Ринок з’явився вже бетонний пам’ятник, який проіснував з 1957 по 1980. Відтак тут був поставлений «новий» Ленін, який проіснував з 1980 – 1990 рік.

Олег Стецюк

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Ленінопад ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...