• Головна
  • У Дрогобичі в домашньої собаки виявлено сказ
11:47, 14 грудня 2020 р.

У Дрогобичі в домашньої собаки виявлено сказ

У Дрогобичі в домашньої собаки виявлено сказ

За інформацією пресслужби ДМР - Дрогобицька районна державна лікарня ветеринарної медицини повідомила, що 11 грудня згідно проведених лабораторних досліджень, у домашньої собаки було виявлено захворювання на сказ.

Згідно рішення засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Дрогобицької міської ради карантинними обмеженнями охоплено кілька вулицьДрогобича, зокрема вул. Східна, вул. А. Мельника, вул. С. Наливайка, вул. Кропивницького, вул. Нечая, вул. Паркова, вул. І. Підкови, частина вул. П. Орлика. У зоні карантинних обмежень проводиться вимушене щеплення сприйнятливих до сказу тварин, зокрема м’ясоїдних. Мешканців закликають віднестись до таких дій з розумінням.Карантинні обмеження триватимуть протягом двох місяців.

Загалом господарям нагадують, що домашнім тваринам потрібно щороку проводити вакцинацію від сказу. Вакцинація відсказу в Україні – безкоштовна.

Додамо,лікарі ветеринарної медицини наголошують, що сказ – дуже небезпечне вірусне захворювання домашніх і диких тварин, а такожлюдини. Основним джерелом збудника інфекції є хворі дикі тварини (лисиці, вовки, песці, єнотовидні собаки, гризуни та ін.). За період останніх 3-х років у Дрогобицькому районі зареєстровано 13 випадків захворювання тварин на сказ, з них 4 – у собак, 7 – у лисиць та 1 – у ВРХ (корови), 1 – кіт. Сказ передається у результаті укусу людини хворою твариною або в результаті потрапляння її слини на рани, подряпини чи слизові оболонки. Інкубаційний період хвороби триває від 1 до 3 місяців.

Як розпізнати хвору тварину: зміна поведінки тварини, втрата відчуття страху, поява диких тварин вдень серед людей у населених пунктах, агресивність та напад на людей.

Рекомендації спеціалістів ветеринарної медицини:

  • не контактувати з бездомними, дикими та хворими тваринами,
  • при підозрі на захворювання чи загибелі домашніх тварин НЕГАЙНО звертатися до ветеринарного лікаря,
  • при виявленні трупів тварин чи диких тварин на території м. Дрогобич негайнозвертатися до ветеринарного лікаря,
  • якщо ж тварина вкусила, слід промити рану теплою кип’яченою водою з милом, обробити її 70% розчином спиртового настою йоду, звернутися до лікувального закладу, отримати щеплення антирабічною вакциною, що запобігає захворюванню та зберігає життя, коли цього не зроблено – хворого чекає смерть.

У випадку виникнення питань, громадян закликають звертатися в Дрогобицьку районну державну лікарню ветеринарної медицини,туди ж слід приводити і тварин на вакцинацію від сказу - адреса м. Дрогобич, вул. Пилипа Орлика 15.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Щеплення ##сказ ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Останні новини
Оголошення
live comments feed...