• Головна
  • Різдво - найулюбленіше свято українців, - опитування
11:25, 6 січня 2021 р.

Різдво - найулюбленіше свято українців, - опитування

Різдво - найулюбленіше свято українців, - опитування

Для українців найулюбленішим святом серед новорічних є Різдво, про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг", які проводили з 2 по 4 січня.

Саме Різдво – улюбленим святом назвали 56% респондентів. 28% опитаних повідомили, що для більше полюбляють святкувати Новий рік, 6% – День Святого Миколая, 3% – Старий Новий рік.

77% опитаних зазначили, що святкують Різдво 7 січня. 15% відзначають це свято двічі, як за юліанським календарем - 7 січня, так і за григоріанським - 25 грудня.

5% респондентів Різдво не святкують. Найбільше тих, хто святкує Різдво у двох датах, або ж за новим стилем – у західних областях та Києві.

Дві третини опитаних зазначили, що вірять в Святого Миколая, 35% – не вірять. В Діда Мороза вірять менше – 31%, не вірять – 65%. За останній рік зросла кількість тих, хто вірить в Святого Миколая, натомість кількість тих, хто вірить в Діда Мороза не змінилась.

Вподобання щодо новорічного персонажа та улюбленого свята мають чіткі регіональні залежності: найбільше тих, хто вірить в святого Миколая та вважає найулюбленішим святом Різдво на Заході, натомість відносно більше вірять в Діда Мороза та вважають улюбленим святом Новий Рік – на Півдні та Сході. Попри це навіть в південно-східних областях все одно кількість тих, хто вірить в Діда Мороза є меншою за тих, хто вірить в Святого Миколая, а Різдво є найулюбленішим святом поряд з Новим роком.

Соціологи опитали 2,5 тис. респондентів в усіх регіонах України, за винятком окупованих Росією Криму та районів Донецької і Луганської областей. Метод опитування - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера. Похибка опитування - не більш як 2%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Різдво ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...