Природоохоронці Львівщини закликають мешканців не підгодовувати диких лебедів хлібом

Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Орнітологи просять не годувати лебедів хлібом та іншими продуктами, що не входять у їхній раціон.

Хліб – це продукт, виготовлений для споживання людиною, і відповідно для птахів він не є корисним. Ця їжа викликає бродіння в організмі і фактично лебеді можуть загинути. Найкраще для них – це зерно, або рослинний корм – подрібнена морква, капуста", - зазначив директор національного природного парку “Північне Поділля” Андрій Кийко.

Природоохоронець наголошує, підгодовувати лебедів варто лише під час сильних морозів, у всі інші дні ці птахи можуть самі про себе подбати.

Якщо водойма не замерзла і є ополонка, то птахів взагалі не потрібно годувати. Якщо люди дають харчі, то лебідь тоді звикає до одного місця і не хоче перелітати на іншу водойму в пошуках їжі", - додає Андрій Кийко.

Щодо інших дрібних птахів, департамент екології та природних ресурсів нагадує: допомогти пернатим в холодну пору зовсім не складно, кожен з нас може долучитися до цього. Необхідно зробити годівницю і повісити її за балконом, на дереві чи у будь-якому зручному місці. Годівниця обов’язково повинна мати дах, щоб накривав їжу від дощу і снігу, інакше вона швидко розм’якне, а це шкідливо для птахів.

Додамо, десятки лебедів чисельно оселилися на питному озері, що у Трускавці. Птахи облюбували собі це місце котрий рік поспіль. До лебедів щоденно приходять місцеві мешканці та відпочивальники, які підгодовують тварин. Орнітологи закликають приносити правильну їжу лебедям та не годувати їх хлібом.

#Лебеді #Дрогобич #новини #новиниДрогобича #новиниДрогобич
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі