• Головна
  • Шахраї влаштували масову розсилку фішингових листів серед українських чиновників
13:13, 19 січня 2021 р.

Шахраї влаштували масову розсилку фішингових листів серед українських чиновників

Шахраї влаштували масову розсилку фішингових листів серед українських чиновників

Працівникам українських державних установ вночі 19 січня надіслали фішингові листи від імені Держспецзв'язку – держоргану, який забезпечує усі урядові структури України захищеним зв'язком. У листах від імені працівника Держспецзв'язку містилася вимога надати відповідь на долучений запит.

Тільки замість запиту до листів прикріпляли файл із програмою для віддаленого доступу до комп'ютера: як тільки чиновники відкривали файли, програма встановлювалася на їхні комп'ютери, надаючи доступ шахраям, пише zaxid.net.

Про масову розсилку таких листів повідомила структура Держспецзв'язку та її окремий підрозділ CERT-UA, що займається комп'ютерною безпекою та кіберзахистом.

Вночі 19 січня здійснено масову розсилку по державних установах України фішингових електронних листів начебто від адміністрації Держспецзв’язку. Листи відправлялись з поштової скриньки [email protected]. Такої поштової скриньки та підрозділу «департамент перевірок» в Держспецзв’язку не існує, ім’я відправника було підмінено. Усі листи відправлялися з ІР-адреси 212.44.151[.]60, яка знаходиться в Російській Федерації», – повідомили  у CERT-UA.

 Текст листів написаний українською мовою (у максимально канцелярському варіанті), але у ньому є кілька помилок: 

Здрастуйте, у зв'язку зі службовою необхідністю прошу терміново надати дані за електронним запитом у додаток у строк до 21.01.2021. У разі не надання інформації до Вас буде застосовано адміністративний захід. Для збереження конфіденційності долучення встановлено пароль: 2021. З повагою, керівник департаменту перевірок Аглоблін Михайло».

 Тепер чиновників закликають не відкривати листи з цієї адреси і про будь-які подібні випадки одразу повідомляти у CERT-UA.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Обережно_шахраї ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Останні новини
Оголошення
live comments feed...