• Головна
  • МОЗ підвищив норми випромінювання в 10 разів заради кращого мобільного зв'язку
11:30, 29 січня 2021 р.

МОЗ підвищив норми випромінювання в 10 разів заради кращого мобільного зв'язку

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Міністерство охорони здоров'я видало наказ про підвищення граничних норм електромагнітного випромінювання для радіотехнічного обладнання телекомунікаційних операторів, що дозволить прискорити процес розгортання в Україні високошвидкісного мобільного інтернету, зазначає прес-служба Міністерства цифрової трансформації.

Зокрема, граничні норми електромагнітного випромінювання для діапазонів дуже високих, ультрависоких, надвисоких частот збільшено у 10 разів - до 100 мікроват на квадратний сантиметр з 10 мікроват на квадратний сантиметр.

Згідно з повідомленням, підвищені норми також дозволять: збільшити потужність і радіус дії існуючих мобільних станцій, поліпшити рівень сигналу на території, де вже є покриття, а також додати на існуючих локаціях нові діапазони, що підвищить якість зв'язку і дозволить застосовувати нові технології.

Заступник міністра цифрової трансформації Олександр Шелест повідомив, що прийняті норми все ще далекі від тих, що є в більшості країн Європи або Америки.

Сподіваюся, що за три роки ми зможемо гармонізувати правила гри з розвиненими країнами", - цитує прес-служба його слова.

Прес-служба наголосила, що випромінювання базових станцій є безпечним для здоров'я.

Додамо, у липні 2020 року Кабінет міністрів України підтримав розпорядження про дерегуляцію господарської діяльності та поліпшення бізнес-клімату, яким передбачено підвищення граничних норм електромагнітного випромінювання для радіотехнічного обладнання телекомунікаційних операторів.

У жовтні минулого року бізнес закликав Міністерство охорони здоров'я видати наказ про підвищення допустимого рівня електромагнітного випромінювання для радіо- та телекомунікаційного обладнання до 100 мкВт/кв.см для прискорення розгортання в Україні 3G і 4G-зв'язку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Мобільні_мережі ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...