• Головна
  • Міністр охорони здоров’я уточнив, хто отримає вакцину від коронавірусу насамперед
11:48, 29 січня 2021 р.

Міністр охорони здоров’я уточнив, хто отримає вакцину від коронавірусу насамперед

Міністр охорони здоров’я уточнив, хто отримає вакцину від коронавірусу насамперед

На першому етапі кампанії з вакцинації від COVID-19 в Україні буде вакциновано майже 367,5 тис. людей. Сама вакцинація розпочнеться в лютому, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, зазначає zaxid.net.

Які категорії людей першими отримають вакцину від коронавірусу

За словами Максима Степанова, на першому етапі кампанії з вакцинації від COVID-19 буде вакциновано:

  • працівників мобільних бригад вакцинації, лікарів та середній медичний персонал, які працюють у закладах охорони здоров’я і надають допомогу при Covid-19;
  • працівників лабораторій, які проводять тести на Covid-19;
  • працівників екстреної меддопомоги, включно з водіями; громадян, які перебувають у спеціалізованих закладах, інтернатах або будинках престарілих і працівників цих закладів; військовослужбовців, що беруть участь в операції Об’єднаних сил на Донбасі.

Це ті люди, які будуть вакциновані на першому етапі. Вакцинація передбачає п'ять етапів і доступ до вакцини для всіх без винятку громадян України", – наголосив Степанов.

Нагадаємо, у плані вакцинації передбачено, що на другому етапі від коронавірусу вакцинуватимуть людей з надзвичайно високим ризиком інфікування і тих, хто надає медичні послуги. Таких приблизно 2,3 млн людей.

Третій етап вакцинації охопить осіб з високим ризиком захворіти і тих, хто виконує функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави – близько 7,2 млн людей.

Четвертий етап передбачає вакцинування людей з підвищеним ризиком інфікування та тих, хто виконує функції з підтримки безпеки і життєдіяльності держави – близько 11 млн осіб.

Під час п'ятого етапу вакцинуватимуть інші категорії населення, які не входять до пріоритетних груп. Етап охопить близько 19 млн людей.

Які вакцини в Україні застосовуватимуть для щеплення від коронавірусу

Степанов наголосив, що для вакцинації в Україні застосовуватимуть «вакцини, які пройшли всі стадії клінічних випробувань і щодо яких матимемо проміжні дані третьої стадії клінічних випробувань, і вакцини, які були зареєстровані у світі». Водночас, за його словами, російську вакцину «Спутник V» в Україні не реєструватимуть.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Вакцінування ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...