• Головна
  • Рада підтримала перехід на електронну трудову книжку
17:34, 5 лютого 2021 р.

Рада підтримала перехід на електронну трудову книжку

Рада підтримала перехід на електронну трудову книжку

Верховна Рада України підтримала перехід з паперового на електронний варіант трудової книжки.

За прийняття закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі" (№ 3623) проголосували 265 народних депутатів.

 Законом передбачено введення обліку трудової діяльності працівника в електронній формі, а також законодавче врегулювання питання автоматичного призначення пенсії за віком через Особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Протягом найближчих 5 років буде використовуватися як паперовий, так і електронний варіант трудової книжки. Цей час планують використати для включення до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок громадян про трудову діяльність.

Передбачено, що відомості про трудову діяльність до Державного реєстру через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду у вигляді сканованих або оцифрованих копій передбачених законодавством документів (трудової книжки, довідок тощо) вноситимуть працівник і роботодавець з обов'язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Після внесення відомостей про трудову діяльність працівника до Державного реєстру роботодавець зобов'язаний видати оригінал паперової трудової книжки йому на руки під розпис. При цьому роботодавець повинен вносити на вимогу працівника до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення.

Передбачений і варіант ввести можливість автоматичного призначення пенсії (без особистого звернення особи) зі збереженням права відстрочки виходу на пенсію.

 За матеріалом УНІАН 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Трудова_книга ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...