• Головна
  • У Дрогобичі відновлюють екскурсії на найдревніше підприємство України – солевиварювальний завод
16:44, 17 лютого 2021 р.

У Дрогобичі відновлюють екскурсії на найдревніше підприємство України – солевиварювальний завод

У Дрогобичі відновлюють екскурсії на найдревніше підприємство України – солевиварювальний завод

У Дрогобичі для туристів відкривають двері підприємства в якому уся «сіль міста»! Мова іде про найдревніше підприємство України – Дрогобицький солевиварювальний завод.

Новиною про відновлення екскурсій поділився керівник Туристично інформаційного центру Дрогобича Ігор Чава. За його словами перша екскурсія на підприємство стартує уже цієї неділі, 21 лютого об 15:00. Тож усі бажаючі зможуть не тільки оглянути найстаріший діючий завод Дрогобича, але й ознайомитися із технологією видобутку йодованої корисної місцевої солі.

Екскурсія буде безкоштовною. Єдина умова - придбати трохи дрогобицької солі, тобто стільки, скільки вважатиме за потрібне та зможете винести. В такий спосіб кожен відвідувач екскурсії зможе підтримати найдревніше підприємство, яке функціонує в нашому місті", - розповів Ігор Чава.

Також за словами керівника ТІЦу спільно із новим директором солевиварювального підприємства Олегом Петренком ведуть активні перемовини про оновлення упакування Дрогобицької солі.

Додамо, Дрогобицька солеварняпрацює з XIII ст.і вважаєтьсянайстарішим підприємство України.

Дрогобич пов'язаний із видобутком солі, ще з часів Галицько-Волинського князівства. У різні часи за різної влади, в тому часи окупаційної, підприємство не зупиняло виробництва. Дрогобицька солеварня працює понад 700 років і вважається найстарішим підприємством України. Крім того, це єдиний завод, який видобуває сіль методом виварювання. Слоганом міста є: «Дрогобич — у ньому вся сіль».

Уся територія підприємства розташована в межах охоронної зони пам’ятки ЮНЕСКО. А частина території самого заводу має статус щойно виявленої пам’ятки археології. На території є 9 пам’яток культури місцевого значення.

Наталя Зелена

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##сільзавод ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...