• Головна
  • Всеукраїнський ІТ-успіх 15-річного Маркіяна Ясюри
11:30, 24 лютого 2021 р.

Всеукраїнський ІТ-успіх 15-річного Маркіяна Ясюри

Всеукраїнський ІТ-успіх 15-річного Маркіяна Ясюри, фото-1

На перший погляд наш земляк, 15-літній Маркіян ЯСЮРА, нічим особливо не відрізняється від своїх однолітків. Навчається у 10 класі Дрогобицького ліцею №1 імені І.Франка, мешкає у селі Лішня, захоплюється сучасними інформаційними технологіями.

Та небагато людей знають, що Маркіян – дворазовий переможець найбільшого в Україні конкурс з ІТ-проєктів та кіберспорту серед молоді віком до 19 років під назвою «іTalent».

Нещодавно розробка Маркіяна Ясюри посіла перше місце у цьому конкурсі.

Немає слів. Це божественно», - так оцінив розроблений Маркіяном сайт член журі, один із провідних фахівців ІТ-сфери Костянтин Подольський.

Всеукраїнський ІТ-успіх 15-річного Маркіяна Ясюри, фото-2

- Звідки у тебе захоплення ІТ-технологіями?- цікавимося у Маркіяна.

- З дитинства мені було цікаво сидіти за комп’ютером, працювати з програмами, переглядати веб-сайти. Коли навчався у сьомому класі, записався на курси комп’ютерного програмування. Вирішив, що навчуся там чогось нового, цікавого.

Але якихось особливих емоцій чи мотивації ці курси в мене тоді не викликали. Удома свого комп’ютера не було, тож не мав де випробувати здобуті знання. Тому зошит із записами я закинув далеко на полицю…

- Але згодом знову повернувся до програмування?

- Так. Приблизно через півроку батьки придбали комп’ютер. Якось улітку, коли мав багато вільного часу, я віднайшов свій зошит і вирішив спробувати, чи ще щось пам’ятаю з тих курсів. В Інтернеті почав шукати додаткову інформацію про мови програмування, дивитися навчальні відео, робив побачене на практиці.

Якось у школі нам дали домашнє завдання з інформатики – розробити презентацію. А я замість презентації розробив сайт. Вирішив, що це виглядатиме значно цікавіше. Показав роботу вчителю. Він оцінив її позитивно і порадив ознайомитися з умовами всеукраїнського конкурсу «I іTalent». Мене це зацікавило, я вирішив спробувати і зареєструвався для участі.

Всеукраїнський ІТ-успіх 15-річного Маркіяна Ясюри, фото-3

- Скільки часу працював над першим проєктом?

- Посилено займався програмуванням майже п’ять місяців. Згодом за два місяці підготував і представив на конкурс «іTalent» розробку «Новий погляд на Космос» у номінації «WEB-розробка FRONT-END».

Я був єдиним представником від Львівської області. Мріяв потрапити хоч би у топ-100. Але судді високо оцінили креативність, дизайн і техніку виконання, тож у четвертому сезоні конкурсу я неочікувано посів друге місце! На церемонії нагородження у Києві вперше побував у професійному IT-товаристві. Це надихнуло мене до самовдосконалення і розвитку.

- І ти взяв участь у наступному конкурсі…

- Так, але в ньому я посів лише сьоме місце. Мій проєкт стосувався роботів і їхнього призначення у сучасному світі.

Та це лише підштовхнуло мене до дії. Я проаналізував усі недоліки, посилено навчався і вже у 2019 році зумів перемогти у номінації «Хакери».

- А яким був твій шлях до перемоги у шостому сезоні конкурсу у «іТalent»?

- Конкуренція була дуже високою. Загалом змагалися понад п’ять тисяч учасників з усіє України, у моїй номінації – маже сто осіб. На конкурс я представив сайт, присвячений відомому фільму «Зоряні війни». Журі оцінило роботу на 30 балів із 30 можливих!

Окрім призів, які днями мають надійти поштою, я виграв право на безкоштовну консультацію від провідних ІТ-фахівців – організаторів конкурсу «іTalent».

Всеукраїнський ІТ-успіх 15-річного Маркіяна Ясюри, фото-4

- А чому саме «Зоряні війни»? Це досить давній фільм, який не дуже популярний серед сучасної молоді…

- Коли я поїздом повертався додому з попереднього нагородження, розмірковував: який би проєкт зробити наступного разу? Хотів, щоб це було щось яскраве, круте. На думку прийшов фільм «Зоряні війни».

Приїхавши додому, передивився усі серії. І вже тоді приступив до розробки дизайну. Більшість необхідної інформації черпав на англомовних сайтах.

- Як сприйняли твою перемогу однокласники?

- Спокійно. Вони вже звикли, що я перемагаю.

Всеукраїнський ІТ-успіх 15-річного Маркіяна Ясюри, фото-5

- На які шкільні предмети порадиш звертати увагу учням, які хочуть стати програмістами?

- Треба просто наполегливо займатися програмуванням. А знання математики, інформатики, англійської мови, звісно, потрібні, та поглиблено їх вивчати не обов’язково. Зрештою, з іноземною мовою завжди допоможе Google-перекладач, - посміхнувся Маркіян.

- Як до твого захоплення ставляться батьки? Чи вважають його серйозним?

- Батьки мене підтримують. А після того, як тато двічі їздив зі мною на церемонію нагородження до Києва, він переконався у всій серйозності мого захоплення.

- Яким бачиш своє майбутнє? Де би хотів продовжити навчання?

- Якщо чесно, після закінчення ліцею я би хотів зразу йти працювати в ІТ-індустрію, здобувати знання і досвід, виконуючи конкретні проєкти. А відповідне оточення, знайомство зі спеціалістами допоможе розвиватися.

- Яким є рецепт успіху від Маркіяна Ясюри?

- Щоб досягти успіхів у програмуванні, треба насамперед мати бажання і не лінуватися. Багато моїх однолітків хочуть гуляти, розважатися, годинами сидіти у соцмережах, думаючи, що згодом якимсь чином у них все вийде. Це не так. Щоби досягти успіху, треба постійно і наполегливо працювати. Щодня хоч би по дві-три години. Це моє головне правило, яке дає результат.

Ярослав Грицик

Партнерський матеріал

Безкоштовні IT курси польською мовою можна знайти тут: https://nauka-online.pl/76-darmowe-kursy-it-online.html

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Маркіян_Ясюра ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...