• Головна
  • Річні тарифи на газ для населення планують запровадити з травня
00:12, 3 березня 2021 р.

Річні тарифи на газ для населення планують запровадити з травня

Річні тарифи на газ для населення планують запровадити з травня

Із травня 2021 року газопостачальні компанії мають запронувати споживачам так звані базові річні тарифи. Ціни на паливо фіксуватимуть на цілий рік – з 1 травня поточного року по 30 квітня наступного року. Такі зміни містяться в проекті постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зазначає zaxid.net.

Згідно з проектом, річну ціну на природний газ компанії будуть зобов’язані довести до відома побутових споживачів до 25 квітня, опублікувавши її на своїх сайтах. При цьому змінити базову річну ціну протягом цього періоду постачальник не матиме права.

Вищезазначені зміни сприятимуть захисту прав побутових споживачів в частині стабілізації цін на природний газ в умовах відкриття ринку природного газу та розвитку конкуренції на ньому», – йдеться в обґрунтуванні проекту постанови НКРЕКП.

Водночас постачальники природного газу матимуть можливість пропонувати й інші комерційні пропозиції для споживачів, умови яких можуть відрізнятися від ціни та обов’язкових умов базової річної пропозиції. Таким чином, місячні чи сезонні тарифні пропозиції не зникнуть, тож споживачі за бажанням зможуть обрати їх.

При цьому умови будь-якої комерційної пропозиції, на відміну від базової річної, постачальник матиме право змінити. Але повідомити про це споживача він зобов’язаний не пізніше ніж за один місяць.

Зазначену постанову НКРЕКП ще має ухвалити на своєму засіданні та оприлюднити на сайті.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль анонсував запуск річних пропозицій на газ «в другому кварталі цього року». На його переконання, населення не повинне щомісяця відстежувати, як змінюються ціни на ринку газу. Тому річний продукт, який, за його словами, використовують усі розвинені світові держави, захистить населення від різких коливань цін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Ціни_на_газ ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...