• Головна
  • У Бориславі встановлять пам’ятник Йогану Зегу – аптекарю та винахіднику промислової нафтопереробки в Україні та світі
12:08, 5 березня 2021 р.

У Бориславі встановлять пам’ятник Йогану Зегу – аптекарю та винахіднику промислової нафтопереробки в Україні та світі

У Бориславі встановлять пам’ятник Йогану Зегу – аптекарю та винахіднику промислової нафтопереробки в Україні та світі

В рамках реалізації проекту «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України» у Бориславі хочуть встановити пам’ятник відомому досліднику бориславської нафти, одному із засновників технології її рафінування (розділення) на фракції Йогану Зегу.

Цей проект втілюють у життя спільно із гміною Санок за Програмою транскордонної співпраці «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», в рамках якої він співфінансується Європейським Союзом, зазначає пресцентр БМР.

Фото БМР

Фото БМР

Днями на засіданні виконавчого комітету Бориславської міської ради було затверджено склад конкурсної комісії з визначення кращої концептуальної пропозиції спорудження пам’ятника.

Скульптуру Йогану Зегу в нашому місті буде споруджено біля будинку №12 на вул. Шевченка. Саме там була розташована аптека, яку він відкрив і де працював понад 20 років", – зазначив начальник відділу архітектури та містобудування, головний архітектор Тарас Баумкетнер.

Постать Йогана Зега є несправедливо забутою, хоча його внесок у галузь нафтової та озокеритової промисловості неоціненна. Саме він є розробником схеми та установки перероблення «чорного золота», завдяки йому нафта, озокерит та продукти їхньої переробки прославили Борислав на увесь світ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##пам’ятник_Йогану_Зегу ##Борислав ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...