• Головна
  • МОЗ готує масштабну перевірку українців на антитіла до коронавірусу
14:37, 19 березня 2021 р.

МОЗ готує масштабну перевірку українців на антитіла до коронавірусу

МОЗ готує масштабну перевірку українців на антитіла до коронавірусу

Міністерство охорони здоров’я найближчим часом планує провести дослідження щодо визначення кількості українців, які перехворіли на Covid-19, повідомив генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Роман Родина на прес-конференції, зазначає zaxid.net.

Родина повідомив, що таке дослідження проводитиметься за участі соціологів та медиків.

Найближчим часом планується проведення сероепідеміологічного дослідження таким чином, щоб встановити наявність антитіл до SARS-CoV-2. Це дозволить епідеміологам знати, яка кількість людей стикнулась з інфекцією. Тобто наявність антитіл класу G (які виробляються після одужання від коронавірусу) в людини свідчить, що вона тим чи іншим чином стикнулася з інфекцією Covid-19. Можливо, особа перехворіла безсимптомно, а таких випадків досить багато є, як свідчить світова практика. Можливо, що людина не зверталась до лікаря, і цей випадок захворювання пройшов повз систему епіднагляду. Але, провівши дослідження, ми зможемо реально розуміти, який відсоток населення стикнувся з коронавірусом, і оцінити реальну картину захворюваності", – прокоментував Роман Родина.

За його словами, підготовка дослідження перебуває вже на фінальній стадії, визначено, яким чином воно проводитиметься.

Як українців перевірятимуть на антитіла до коронавірусу - орієнтовна вибірка респондентів здійснюватиметься за списками виборців.

Обирається домогосподарство, туди виїжджає мобільна бригада, яка складається з соціологів і медичних працівників. Це не обов’язково для людини, тільки якщо вона бажає брати участь в такому опитуванні. Якщо згодна, то відповідає на певне опитування соціологів, дає інформаційну згоду, здає кров", – пояснив керівник Центру громадського здоров’я.

Також він зазначив, що люди мають бути зацікавлені в участі в такому дослідженні, оскільки отримають результати аналізів на антитіла до коронавірусу. Кількість респондентів передбачається десь близько 9 тис. Така перевірка дозволить епідеміологам дізнатися, скільки українців мають антитіла до SARS-CoV-2.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...