• Головна
  • Президент підписав закони про пільгове розмитнення «євроблях»
15:38, 13 травня 2021 р.

Президент підписав закони про пільгове розмитнення «євроблях»

Президент підписав закони про пільгове розмитнення «євроблях»

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов'язкових платежів, об'єктом оподаткування якими є транспортні засоби» № 1402-IX. А також закон «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України» № 1403-IX. Ці закони, які Верховна Рада ухвалила 15 квітня, тимчасово спрощують механізм розмитнення імпортованих з Європи вживаних автомобілів (так званих євроблях), а також сприяють захисту довкілля від шкідливих викидів, повідомляє zaxid.net.

Згідно з цими законами, вживані автомобілі з європейською реєстрацією віком понад п’ять років, які були ввезені в Україну до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Як пояснили в Офісі президента, сума акцизного податку залежатиме від віку автомобіля, об’єму та типу двигуна і не залежатиме від його вартості.

Базова ставка коливатиметься від нуля до 150 євро, і в більшості випадків вартість розмитнення не перевищуватиме однієї тисячі євро. Також такі автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом.

Наприклад, для бензинового автомобіля віком від 5 до 9 років і обсягом двигуна 2000 куб см ставка акцизного податку становитиме 500 євро.

Розрахована за формулою максимальна ставка податку для дизельного автомобіля віком понад 15 років і обсягом двигуна 5000 куб см становитиме 2750 євро.

За пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника. На пільгове митне оформлення дається 180 днів з моменту набрання чинності законами. Учасники АТО/ООС матимуть змогу скористатися пільговим розмитненням протягом 270 днів", – зазначається в повідомленні.

В Офісі президента стверджують, що під дію цих законів не потрапляють транспортні засоби, які не відповідають екологічним нормам «Євро-2» й вище, походять з держави-окупанта (держави-агресора) або ввезені з тимчасово окупованої території України.

Також закон не поширюється на мікроавтобуси, автобуси, вантажівки й мотоцикли.

Закони набудуть чинності на наступний день після їх офіційної публікації, але почнуть діяти через один місяць з дня набрання чинності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Розмитнення_євроблях ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...