• Головна
  • Борги за комуналку будуть списувати з банківської карти автоматично
16:10, 13 травня 2021 р.

Борги за комуналку будуть списувати з банківської карти автоматично

Борги за комуналку будуть списувати з банківської карти автоматично

В Україні набула чинності постанова Міністерства юстиції щодо автоматизованого арешту рахунків боржників по аліментам і комунальним послугам. Списувати кошти для погашення заборгованості будуть з банківських карт.

У нормативні акти були внесені істотні зміни, якщо раніше постанова про «Порядок автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках в банках» стосувалося осіб, які ухиляються від виплати аліментів, то зараз під дію даного документа потрапляють також боржники за послуги ЖКГ.

Місяць тому, 6 квітня, набув чинності наказ Міністерства юстиції України, яким внесено зміни до наказу Мін’юсту «Про затвердження Порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках в банках за виконавче провадження про стягнення аліментів». Зі вступом в силу наказу положення цього Порядку щодо автоматизованого арешту коштів поширюється на всі категорії виконавчих документів, які передбачають стягнення коштів з боржників – фізичних та юридичних осіб", – сказано в поясненні Міністерства юстиції України.

Таким чином, підтверджені в судовому порядку заборгованості по комунальним послугам спричинять за собою арешт банківських рахунків і автоматичне списання суми боргу.

Однак, на сьогоднішній день в Україні до автоматизованої паспортної системи виконавчого провадження підключилися тільки сім банків з більш ніж 70-ти, які зареєстровані на території країни. У Мін’юсті уточнили, що автоматизоване списання заборгованостей можливо тільки з рахунків клієнтів фінансових установ, підключених до даної системи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Борги_за_комуналку ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Останні новини
Оголошення
live comments feed...