Мін'юст продав львівську в'язницю за 407,5 млн грн

Мін'юст продав львівську в'язницю за 407,5 млн грн

Міністерство юстиції продало Львівську виправну колонію №48, що на вул. Хуторівка у Львові за 407,5 млн грн. Вартість майна колонії під час аукціону зросла у кілька разів. Це перший випадок продажу в'язниці в Україні.

Львівська виправна колонія складається з двох частин і має будівлі загальною площею 39,8 тис м² на земельній ділянці площею 13 гектарів. У четвер, 3 червня, Міністерство юстиції провело два аукціони з продажу колонії на онлайн-майданчику ProZorro.Sale.

На перший аукціон виставили близько сотні об’єктів нерухомості, розташованих на ділянці площею 10,7 га. Стартова ціна лоту становила понад 132,5 млн грн. На аукціон подалися сім учасників і найбільшу пропозицію подало ТзОВ «Девелопмент інжиніринг сервіс». Компанія запропонувала утричі вищу ціну за стартову вартість – 377,5 млн грн, інформує ZaxidNet.

У другому лоті виставили на продаж три приміщення виправної колонії загальною площею 0,9 га. Стартова ціна становила 3,5 млн грн. У цьому аукціоні взяли участь дев’ять компаній. Переможцем визначили ТзОВ «Ринок сільськогосподарської продукції «Шувар». Компанія запропонувала за майно колишньої колонії 30 млн грн, таким чином її пропозиція майже у 9 разів перевищила стартову вартість.

Міністерство юстиції найближчим часом має укласти угоди з переможцями торгів і тоді аукціони вважатимуться офіційно завершеними.

За даними YouControl, архітектурна компанія «Девелопмент інжиніринг сервіс» заснована у 2015 році. Її власником є львів’янин, власник кількох будівельних компаній Тарас Зубик. Тарас Зубик є керівником ПАТ «Львівський проектний інститут», що входить у групу компаній «СофтСерв». А власниками ринку «Шувар» є депутат міської ради Львова Роман Федишин та Андрій Чіпчар.

Фото 1 Фото 2 Фото 3 Фото 4 Фото 5 Фото 6 Фото 7 Фото 8

З 2018 року виправна колонія на Сихові не використовувалась за призначенням (фото Мін'юсту)

У вересні 2020 року виконавчий комітет Львівської міськради погодив умови для забудови території колишньої Львівської виправної колонії №48. Мерія передбачила будівництво низки громадських та освітніх об’єктів на цій території. Зокрема, житлова забудова повинна займати менше ніж 25% території; громадська забудова – не менше 65%; під рекреаційні функції слід відвести не менше 10%; передбачити загальноосвітню школу на 18 класних кімнат та дитячий садок на 180 місць. У переддень аукціону мер Львова нагадав потенційним покупцям виправної колонії про ці умови.

Виправну установу на Хуторівці створили в 1946 році. Спочатку вона діяла як дитячий виправний центр, а з 1958 року її перепрофілювали в дорослу колонію. З квітня 1961 року установа мала суворий режим утримання. На її базі працював навчальний центр, де засуджених навчали за технічними спеціальностями. З лютого 2018 року Львівська колонія №48 перестала функціонувати, засуджених перевели в інші виправні заклади.

За вилучені від продажу 48-ї колонії гроші Мін'юст планує збудувати нове СІЗО на вул. Збиральній у Львові.

#Продали_тюрьму #Дрогобич #новини #новиниДрогобича #новиниДрогобич
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі