В Україні зростає вартість комунальних послуг

В Україні зростає вартість комунальних послуг

Холодне і дороге літо. Ціни на газ у червні знову злетіли дороги. Насамперед здорожчання відчують ті споживачі, які платять за місячними тарифами.

Про це пише Четверта студія з посиланням на 5 канал.

Але влітку Україна завжди робила стратегічний запас дешевшого блакитного палива для опалювального сезону.

Цьогоріч ціни на європейському ринку, від якого Україна залежна, не знижуються.

На додачу в уряді заговорили про підвищення цін на електроенергію. У деяких областях навіть удвічі.

Що стосується газу – то постачальники оприлюднили тарифи на червень. Найдорожче блакитне паливо на Херсонщині, Хмельниччині та Житомирщині. Ціни сягають майже 12-13 гривень за кубометр.

Але таке подорожчання зачепить лише тих споживачів, які вирішили перейти на помісячну оплату. Бо з 1 травня усіх українців, які користуються газом, автоматично перевели на річні тарифи. За бажанням від них можна було відмовитися.

Тобто якщо споживачі самі не змінюють постачальника, самі не змінюють пакет, то у них автоматично є річна ціна. У більшості вона коливається десь від 7.99 до 9 гривень. Деякі постачальники заявили, що вони знижуватимуть цю річну ціну. Але поки що ми бачимо, що лише два постачальники за два місяці на кілька копійок цю ціну знизили", – каже координаторка житлово-комунальних програм громадської мережі “Опора” Тетяна Бойко.

Та проблема в іншому. Зазвичай саме влітку Україна робила запас дешевшого газу, заповнюючи ним підземні сховища. Це блакитне паливо використовували під час опалювального сезону.

Зараз вартість газу у Європі на рівні 10800 гривень. Вартість газу на даний момент на ринку України від 10900 до 11300 гривень за тисячу кубів. Поки що ціна стабільно висока. Ми не бачимо тенденції для зниження ціни. Сподіваємося, що ситуація найближчим часом зміниться. Оскільки це заважає утримувати нормальну ціну для населення", – пояснює директорка з розвитку газопостачальної компанії “Агросинтез трейдинг” Ксенія Ахметова.

Прогнозувати точну ціну газу на найближчі місяці фахівці не беруться. Ситуація надто непередбачувана. Але поки що дешевого газу очікувати не варто. Як, імовірно, й електроенергії.

Такі тарифи на електроенергію перед своїм звільненням із Міністерства енергетики озвучив виконувач обов’язків керівника відомства Юрій Бойко. Запровадити їх мали б уже з 1 липня. Чинна вартість світла для населення – гривня шістдесят вісім. Таким чином тариф у деяких регіонах зріс би удвічі.

Однак, після зміни керівництва у Міненерго заговорили по-іншому. Запровадження нових тарифів з 1 липня не підтвердили, але й не спростували.

Ринкова ціна електрики не може бути єдиною для всіх регіонів, наголошують в аналітичному центрі DiXi Group. Для кожної області вони різні. Все залежить від багатьох факторів – кількості споживачів, рельєфу місцевості, технічного стану мереж та їхньої протяжності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі