• Головна
  • Під Ратушею протестували освітяни: педагоги вимагають оголосити повторний конкурс на заміщення вакантних посад директорів шкіл
12:14, 19 червня
1

Під Ратушею протестували освітяни: педагоги вимагають оголосити повторний конкурс на заміщення вакантних посад директорів шкіл

Скріншот з відеоо

Скріншот з відеоо

18 червня на площі Ринок у Дрогобичі пройшла мирна акція протесту педагогів, батьків та учнів Ліцею №1 ім. І.Франка.

Причиною такого рішучого кроку трудового колективу та батьківської спільноти закладу освіти стало їхнє незадоволення організацією та проведеннмя конкурсу на заміщення вакантних посад директорів закладів освіти, зокрема у Ліцеї №1. Також протестуючі обурені і реакцією влади на активну підтримку педагогами власного кандидата – вчителя Ореста Знака.

Позицію колективу Ліцею №1 біля мікрофона висловила вчитель української мови та літератури Світлана Фаринович. Педагог наголосила на давніх традиціях Рідної школи, головними з яких завжди були гідність та справедливість, і які не можна зневажати.

Скріншот з відео

Скріншот з відео

Представниці батьківського колективу пані Зоряна та пані Олеся висловилися про повну підтримку кандидата на посаду директора Ореста Знака, зупинившись на його позитивних якостях, досвіді роботи, а також любові та повазі від учнів.

Скріншот з відео

Скріншот з відео

Модератором акції була голова профспілкового комітету ліцею №1 Оксана Тустановська. Вона зачитала текст звернення учасників акції протесту на адресу міністра освіти п.Шкарлета, освітнього омбудсмена п.Горбачова, начальника обласного управління держслужби якості освіти п.Загреви, департаменту освіти і науки ЛОДА, керівників Львівської обласної і дрогобицької окружної прокуратури, агентства з питань запобігання корупції від трудового колективу та батьківської спільноти ліцею №1 ім. І.Франка.

Скріншот з відео

Скріншот з відео

Звертаємося з проханням допомогти у вирішенні проблеми проведення нелегітимного конкурсу на заміщення вакантних посад директорів закладів загальної середньої освіти Дрогобицької ТГ. На нашу думку, конкурс проводиться з порушеннями, непрозоро, а підтримка одного з кандидатів нашого колективу викликала негативну реакцію влади. У прямому ефірі, під час щотижневого брифінгу міського голови та щотижневої понеділкової наради мера міста з керівниками підрозділів, нас було названо лицемірами, невдахами, хворими людьми, яким потрібно лікуватися, та сказано багато іншого. Ми, учасники освітнього процесу, сприймаємо такі вислови влади як тиск на нас, погрози і спроби залякати… Звертаємося до органу прокуратури за захистом наших прав і просимо вжити відповідних заходів реагування», - йшлося у зверненні.

Також у документі вимагається «провести перевірку вимог чинного законодавства при підготовці та проведенні конкурсу на заміщення вакантних посад директорів ЗЗСО; зобов’язати посадових осіб Дрогобицької міської ради оголосити повторний конкурс із дотриманням усіх вимог чинного законодавства; покарати осіб, які допустили порушення…».

Позицію міської влади, яка є засновником закладів освіти в місті, до присутніх на площі намагалися донесли заступник міського голови Андрій Ковч та начальник відділу освіти Петро Шев’як.

Скріншот з відео

Скріншот з відео

Зокрема, Андрій Ковч запевнив, що конкурс проводиться згідно з положенням, затвердженим сесією міської ради, і спотворити чи сфальсифікувати прописані у ньому норми і правила нереально, оскільки процедура проводиться публічно.

Хочу запропонувати колективу ліцею №1 делегувати двох своїх представників (від вчителів та від батьків) на завершальний етап конкурсу, який відбудеться 22 червня. Члени комісії мають право дозволити вашим делегатам поставити по запитанню кожному з претендентів. Наголошую, що рішення про те, хто буде керівником, приймається на підставі рішення конкурсної комісії. А завдання влади – забезпечити максимальну публічність і відкритість її роботи", - зазначив Андрій Ковч.

Скріншот з відео

Скріншот з відео

Петро Шев’як, звертаючись до присутніх, додав що педагоги та батьки мають право підтримувати свого кандидата, але остаточне рішення щодо визначення переможця конкурсу – за конкурсною комісією.

Якщо у вас є конкретні претензії чи зауваження щодо проведення конкурсу, пропоную зараз піти у приміщення ратуші і викласти їх у письмовій формі. Ми їх розглянемо і шукатимемо вихід із ситуації", - повідомив пан Шев’як.

Свою позицію на підтримку колективу ліцею №1 біля мікрофону висловили громадські активісти Віра Байса, Михайло Ваврин, Ольга Єлізарова, Богдан Гринчишин, випускниця ліцею п.Софія.

Згодом учасники зібрання одностайно проголосували за такий текст резолюції акції протесту освітян:

Ми, учасники акції протесту обурені організацією та умовами конкурсу на заміщення вакантних посад директорів ЗЗСО Дрогобицької ОТГ від початку його проведення, а особливо реакцією влади на наше законне право підтримати одного з кандидатів у мирний спосіб. Освітяни сприймають такі вислови влади як тиск, погрози і спосіб залякування. Конституцією України закріплене верховенство права та визнання людини, її життя і здоров’я, честі і гідності, недоторканності і безпеки найвищою соціальною цінністю і гарантується право на свободу думки, слова, вільне вираження своїх думок, поглядів і переконань. Ми вимагаємо:

  • скасувати проведення конкурсу в ліцеї №1 ім. І.Франка 22.06.2021 р.;
  • зобов’язати посадових осіб Дрогобицької міської ради оголосити проведення повторного конкурсу із заміщення вакантної посади директорів закладів ЗЗСО Дрогобицької ТГ з дотриманням усіх вимог чинного законодавства, а також зі зміною конкурсної комісії;
  • до складу конкурсної комісії ввести представників трудового колективу та батьківської спільноти;
  • публічного вибачення представників влади перед освітянами».

Проголосований документ освітяни передали керівництву міста.

Ярослав Грицик

##Протести_освітян ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Доберман Трёх Кралей с Троицей Пекла Кока Клава боя
20 червня, 13:21
На Алабаму обрушился шторм, повредив около 50 передвижных домов сегодня 10:37 Мощный шторм с сильными ветрами и предполагаемым торнадо нанес крупный ущерб парку передвижных домов в штате Алабама. Причиной непогоды стал тропический шторм Сияния «Крокетт» с сквознячками северными 0кол0, Части Европы охватила рекордная волна Красной жары с t до +33 °F.На реках бассейна Днестра ожидается повышение уровней воды,Начало антарктической зимы выдалось на 10 °C холоднее обычного.А нас в каюте было двое, и за рулём стояла тыСияло море голубое как глаза твои А когда на море качка и бушует ураган Ты приходи ко мне морячка, и я любовь свою отдам. А я люблю твою походку, а я люблю твои глаза А я люблю твою улыбку и в общем я люблю тебя А когда на море качка и бушует ураган Ты приходи ко мне морячка, и я mAdAm свою Padam АдАм.
Оголошення
live comments feed...