• Головна
  • Гелікоптер для аеромедичної евакуації допоміг 48 жителям Львівщини отримати медичну допомогу
11:15, 12 січня 2022 р.

Гелікоптер для аеромедичної евакуації допоміг 48 жителям Львівщини отримати медичну допомогу

Гелікоптер для аеромедичної евакуації допоміг 48 жителям Львівщини отримати медичну допомогу

З 1 жовтня на Львівщині відновили проєкт аеромедичної евакуації пацієнтів до закладів охорони здоров’я. У розпорядженні медиків Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф опинився сучасний Airbus Helicopters H-145.

Гелікоптер наданий Міністерством внутрішніх справ України. Він постійно базується в аеропорту «Jagellon» у Черлянах і літає по всій Львівській області та поза її межами, інформує ЛОДА.

За перші місяці роботи гелікоптер здійснив 48 польотів за пацієнтами. У тому числі й один у Київ із 9-місячною пацієнткою лікарні ОХМАТДИТ на борту у Центр дитячої кардіології та кардіохірургії та два поза межі Львівщини – дівчинку з вадою серця із Рівненщини та новонародженого з Ужгорода.

Загалом повітряним шляхом у профільні лікарні медики ЛОЦЕМД МК транспортували 12 дітей, наймолодшому з яких 4 дні. Найстаршим пацієнтом львівських еаромедиків став 77-річний чоловік із Турківщини з коронарним синдромом.

Медики зауважують, що здебільшого випадки, у яких використали повітряну спецтехніку, стосуються гострих захворювань серцево-судинної системи. Також медичні ініціації здійснювалися на ДТП, падіння з висоти, за вагітними тощо. Вертоліт може використовуватись і у випадках ліквідації надзвичайних ситуацій.

Особливо запам’ятався політ за новонародженим. Хлопчик народився з важкою вадою серця. Тоді блискуче спрацювали дві екстренки. Крім цього, пам’ятний випадок стався із двома важкими постраждалими у ДТП в Радехівському районі. На місце події вертоліт вилітав двічі й сідав на автодорозі. Гелікоптер спершу забрав чоловіка із важкою травмою голови та повернувся за іншою постраждалою. Пацієнткою із внутрішньою кровотечею та підозрою на травму хребта тим часом займалися медики медицини катастроф станції «Буськ» ЛОЦЕМД МК», – каже керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько.

Медична комплектація повітряного судна є аналогічною комплектації реанімобіля класу «С». Тобто це така собі «реанімація у повітрі». Тут є все необхідне обладнання, зокрема кардіомонітор, дефібрилятор, апарат штучної вентиляції легень, інфузомати, автоматичний пристрій непрямого масажу серця.

Поки тривають усі погодження та координація між диспетчерами й наземними службами, відбувається збір команди, запуск вертольота.

Вкладаємося у п’ять хвилин державного нормативу. Це фантастичний результат. На сьогодні можу сказати, що ми достатньо близькі до європейського стандарту аеромедичної евакуації», – наголосив Андрій Васько.

За його словами аеромедична допомога є європейським стандартом надання екстреної медичної допомоги населенню і дозволяє врятувати більше людських життів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...