• Головна
  • 27 січня відбулася всеукраїнська прем’єра фільму “Тюрма на Стрийській"
09:02, 28 січня 2022 р.

27 січня відбулася всеукраїнська прем’єра фільму “Тюрма на Стрийській"

27 січня відбулася всеукраїнська прем’єра фільму “Тюрма на Стрийській"

27 січня відбулася всеукраїнська прем’єра фільму “Тюрма на Стрийській” на всіх регіональних телеканалах «Суспільного мовлення» та на YouTube-каналі DocNoteFilms.

Студія документальних фільмів DocNoteFilms представила новий проєкт «Тюрма на Стрийській». Він розповідає історію викриття злочинів комуністичного режиму у західноукраїнському місті Дрогобичі, де будівля колишнього повітового суду перетворилася на катівню та місце поховань сотень безвинних жертв.

На вулиці Стрийській, 3, знаходиться фізико-математичний факультет Дрогобицького Педагогічного Університету – гарна споруда початку ХХ століття. Її збудували як повітовий суд за часів Австро-Угорської імперії, згодом її використовувала як суд Польща. Але все змінилося з початком Другої світової війни та трьома хвилями окупації: радянської, німецької та знову радянської. Комуністичний режим перетворив будівлю на тюрму з катівнею, де були знищені ті, хто підпав під клеймо «ворога народу». А у 1959-му цю споруду віддали університету.

Тривалий час страшна історія будівлі зберігалася лише у переказах місцевих мешканців, і тільки на початку 90-х правда вийшла назовні: були проведені перші дослідження, розкопки та перепоховання жертв.

Ідея створення стрічки належить ініціативній групі дрогобичан – Тарасу Гарасимчуку, Миколі Походжаю, Володимиру Пограничному та Олені Куртяк. Це спроба візуалізувати усну історію місця, яку знали і переповідали практично всі жителі Дрогобича та довколишніх сіл, для інших міст та містечок України, та нагадати про наслідки радянського «визволення».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...