• Головна
  • У Дрогобичі внутрішньо переміщених осіб переселятимуть зі шкіл у гуртожитки
14:56, 22 червня 2022 р.

У Дрогобичі внутрішньо переміщених осіб переселятимуть зі шкіл у гуртожитки

У Дрогобичі внутрішньо переміщених осіб переселятимуть зі шкіл у гуртожитки

З початком російської агресії Дрогобич приймав та продовжує приймати сотні внутрішньо переміщених осіб, які через воєнні дії були змушені покинути рідні міста та села із центральних, східних, північних та південних частин України. Станом на початок червня, за весь період, Дрогобич надав прихисток понад 20 тисячам внутрішньо переміщеним особам, інформує медіацентр ДМР.

Місця, де численно мешкають ВПО – це гуртожитки навчальних закладів Дрогобича, зокрема університету та училищ міста, ліцеї та гімназії. Як повідомила Оксана Матчишин, керівник Дрогобицького міського центру соціальних служб, станом на червень в освітніх закладах Дрогобича (ліцеї та гімназії) мешкає 1 300 осіб, у приватному секторі – майже 8 900 ВПО.

Завдання перед навчальними установами міста в літню пору стоїть в підготовці до старту нового навчального року. Звісно, що школи не висиляють внутрішньо переміщених осіб, однак ми напрацьовуємо алгоритм щодо переселення сімей ВПО із гімназій та ліцеїв у інші, більш пристосовані приміщення. На ділі все виглядає так – тільки звільняються місця в гуртожитках – ми одразу переселяємо туди сім’ї, які найбільше потребують покращених умов проживання та є з маленькими дітьми, – повідомила Оксана Матчишин.

Станом на сьогоднішній день – внутрішньо переміщені особи, які мешкають в приміщеннях освітніх установ продовжують забезпечувати трьох разовим гарячим харчуванням, мами із дітьми отримують суміші або необхідне дитяче харчування, а також памперси.

Щоб вирішити питання переселення ВПО із навчальних установ міста – в Дрогобичі реалізовують кілька проектів одночасно: ремонтують старі гуртожитки, мова іде про Дрогобич та Стебник.

Паралельно іде процес будівництва модульно-каркасних будинків для ВПО. За твердженнями Оксани Матчишин – інтенсивно тривають капітальні ремонтні роботи із реконструкції університетського гуртожитку №1, що на вулиці В. Великого. Є бачення, що уже з 1 серпня там буде можливість поселити 300 внутрішньо переміщених осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...