• Головна
  • Котельні КП «Дрогобичтеплоенерго» переводять на альтернативні види палива
14:47, 6 вересня 2022 р.

Котельні КП «Дрогобичтеплоенерго» переводять на альтернативні види палива

Котельні КП «Дрогобичтеплоенерго» переводять на альтернативні види палива

Готуються до опалювального сезону та проводять реконструкцію котелень. КП «Дрогобичтеплоенерго» продовжує інтенсивні роботи з реконструкції котелень міста та облаштування котлів на альтернативних видах палива, зокрема – деревній трісці. Це дозволить зменшити обсяги використання голубого палива, з постачанням якого цього опалювального сезону можуть бути проблеми.

Як розповів керівник КП «Дрогобичтеплоенерго» Ігор Хом’як – ще минулої зими підприємство розпочало процес переходу котелень міста на котли, які виробляють тепло в результаті спалювання деревної тріски. Перші два котли встановили в котельні на вулиці Індустріальна. Потужність котлів – 1,5 МВт кожного, вони забезпечили повний перехід на альтернативне споживання тепла мікрорайону Є. Коновальця, частини вулиці М. Грушевського і В. Великого.

Роботи із реконструкції котелень та встановлення твердопаливних котлів продовжують і цього року.

Зокрема, розпочато процес із переведення іншої частини мікрорайону М. Грушевського та В. Великого (район школи №14) на споживання тепла від нового твердопаливного котла (третього), встановлення якого передбачено уже цієї осені. Котел, який відповідатиме за теплопостачання цих мікрорайонів теж встановлять в котельні на вулиці Індустріальній. Для цього днями розпочато роботи із облаштування нової теплотраси. Вона пролягатиме через вулицю В. Великого – в районі ринку «Володар», до ліцею №14. На даний час там проводяться відповідні землерийні роботи та монтаж теплотраси. Для завершення монтажу теплотраси комунальним службам доведеться здійснити перекоп проїзної частини вул. В. Великого, який заплановано на 14 вересня. Рух транспорту на цій ділянці дороги буде тимчасово перекрито. Схему об’їзду для транспорту буде повідомлено додатково.

До нового котла будується нова теплотраса, завдяки якій теплопостачання, яке продукується альтернативним видом палива, постачатиметься у мікрорайони – В. Великого та М. Грушевського. Щодо старої котельні, то її поетапно буде виведено з експлуатації, – наголошує Ігор Хом’як.

Що стосується початку нового опалювального сезону, то згідно вимог, його розпочнуть тоді, коли середня добова температура впродовж 5-ти днів сягатиме нижче 8 градусів.

Цей сезон, на жаль, буде особливим. На жовтень ми практично виділених обсягів дешевого газу не маємо. Швидше за все, опалювальний сезон розпочнеться у нас з листопада. Дрогобич і Стебник, де ми надаємо послуги не стануть виключенням. Як і у всій країні, подача носія відбуватиметься на кілька градусів нижче від звичних норм, – зазначає Ігор Хом’як.

Зважаючи на тривожну тенденцію, КП «Дрогобичтеплоенерго» планує автономізувати низку важливих об’єктів у місті.

У липні сесія міської ради затвердила Програму перспективного розвитку систем централізованого теплопостачання міст Дрогобича та Стебника, якою передбачено максимальне заміщення природного газу альтернативними видами палива. А також, автономізація теплопостачання віддалених об’єктів від котелень. В цій Програмі передбачено облаштування автономного теплопостачання у садочку на вул. В. Чорновола за допомогою теплового насоса. Також плануємо об’єднати район Самбірської з районом лікарняного містечка, де вже облаштовано котельню, яка вже функціонує на твердому паливі. Оскільки на Самбірській залишились 4 будинки, школа і садок, ми не можемо залишити їх без тепла. Експлуатувати стару котельню для обігріву цих об’єктів – збитково. Також заплановано забезпечити теплом ДЮСШ від котельні на Богдана Лепкого, яка працює на альтернативному виді палива. Ми хочемо об’єднати ці мікрорайони та подавати на об’єкти тепло, використовуючи альтернативні джерела палива, – резюмував Ігор Хом’як.

Щодо Стебника, триває розробка проектної документації з облаштування трьох твердопаливних котлів у котельні на вулиці Куліша, яка забезпечує теплопостачання всього міста. Це дасть можливість додатково замістити використання природнього газу у розмірі 25%.

Реалізувати намічену Програму планується впродовж 2022-2025 років. При її повній реалізації заміщення природного газу становитиме 60%, що дорівнює орієнтовно 3 млн куб. м. в рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...