• Головна
  • Перспективи для українців у Польщі
Новини компаній
13:26, 7 вересня 2022 р.

Перспективи для українців у Польщі

Новини компаній
Робота у Польші

Робота у Польші

З початку повномасштабної військової агресії Російської Федерації проти України, яка розпочалась 24 лютого 2022 року, понад десять мільйонів українців залишили свої домівки. З них близько п'яти мільйонів рятуються від війни за кордоном. Зокрема, понад три мільйони українців емігрували до Польщі, 50% переміщених осіб планують осісти в країні на тривалий час. За даними соціологічного Центру Разумкова, 90% тих, хто рятувався від російських окупантів, становили жінки та діти. Якщо станом на 2020 рік у Польщі перебувало від 800 000 до 1 мільйона трудових мігрантів з України, з 24 лютого 2022 року кількість українців на території країни зросла майже у три рази.

Згідно з опитуванням рекрутингової компанії Grupa Progres, 17% українців, які шукають роботу у Польщі, є висококваліфікованими працівниками. Так з них 15% – це освітяни, 14% – працівники сектора послуг, 7% – технічні спеціалісти, 5% – студенти, 2% – спеціалісти зі сфери IT, 1% – лікарі.

Експерти зазначають, що війна на території України, розв'язана Росією, створила надзвичайний міграційний прецедент, якого світ не бачив з часів Другої світової війни. Аналітики розглядають можливі сценарії того, скільки українців залишаться у Польщі. З огляду на те, як можуть розгортатися події на військовому фронті, експерти виділяють такі ймовірні сценарії для українців у Польщі:

Сценарій 1 – кількість переміщених осіб до Польщі буде стабільною у межах 3,1-3,4 мільйона осіб. Аналітики припускають, що така можливість передбачається при тривалій виснажливій війні, яка матиме затяжний характер і продовжуватиметься декілька років.

Сценарій 2 – війна в Україні припиниться в кінці 2022 або у 2023 році. В такому випадку експерти прогнозують, що у Польщі залишиться менше ніж 2 мільйони українців і з часом ця цифра зменшуватиметься (враховуються лише ті громадяни України, які рятувалися від війни, а не емігрували до Польщі перед 24 лютого 2022 року). Вже станом на серпень 2022 року близько 20% всіх українців, які емігрували за кордон, повернулися до своїх домівок.

Проте ті українці, які все ще залишаються у Польщі обирають для життя великі польські міста – Краків, Гданськ, Лодзь, Варшаву або ж Вроцлав. Пріоритетом залишається можливість швидкого пошуку житла та влаштування дітей у школу чи дитсадок. У польських мегаполісах більша ймовірність знайти оптимальні варіанти роботи, тож українці шукають працевлаштування у тих містах, де осідають разом зі сім'ями.

Польське Міністерство сім'ї, праці соціальної політики зазначає, що вже понад 200 тисяч переміщених осіб з України працевлаштувалося в Польщі. З цієї кількості майже 30% українців планують надалі залишатися в країні. При цьому, вони не уточнюють, на який час та чи планують у перспективі отримувати польське громадянство. У системі PESEL (електронній системі для надання адміністративно-правового статусу людині на території Польщі) зареєструвалося близько 1 мільйона 100 тисяч осіб. Тобто, кожен четвертий працездатний переміщений українець зміг знайти роботу у Польщі та офіційно працевлаштуватися.

Шукаєте легальну роботу у Польщі?

Grupa Progres допоможе вам з пошуком безплатних вакансій. Ми надамо кваліфіковану консультацію щодо працевлаштування та ознайомимо з потенційними умовами праці.

Наша компанія запустила електронну пошту, на яку українці можуть надсилати резюме.

Будь ласка, відправте своє резюме на ел. скриньку [email protected]

Також ми підготували анкету для людей, які на даний час знаходяться у Польщі. У ній можна залишити свої контактні дані, а також ваше поточне місце проживання у Польщі.

Надсилайте резюме або ж заповнюйте анкету: https://www.interankiety.pl/f/WwNVgxgw

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Grupa Progres #робота у Польщі
Оголошення
live comments feed...