• Головна
  • У Дрогобичі привітали із ювілеєм Заслуженого художника України, театрального сценографа Ярослава Даниліва
13:55, 12 вересня 2022 р.

У Дрогобичі привітали із ювілеєм Заслуженого художника України, театрального сценографа Ярослава Даниліва

У Дрогобичі привітали із ювілеєм Заслуженого художника України, театрального сценографа Ярослава Даниліва

Львівський обласний музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича нещодавно відлунював піснями, жартами та танцями. Уся річ у тому, що колектив театру, представники влади, депутати та колеги художники вітали із 60-річчям талановитого, творчого та обдарованого митця, заслуженого художника України, головного художника театру Ярослава Даниліва.

Урочистості розпочали із творчих номерів театралів, які для ювіляра підготували і виконали відомі багатьом українські хіти «Край, мій рідний край», «Червона рута», «Ти признайся мені» та інші.

У Дрогобичі привітали із ювілеєм Заслуженого художника України, театрального сценографа Ярослава Даниліва, фото-1

Відтак на сцені театру, для ювіляра, поставили міні сценку, яка зображала творчий процес митця, його художню майстерню та сокровенний момент творення його полотен.

Гарний настрій ювіляру дарували і вдалими жартами, танцями та побажаннями.

Як підкреслив директор театру Микола Гнатенко, творча співпраця Львівського обласного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича із Ярославом Данилівом розпочалася ще у 1984 році.

Добре пам’ятаю той день, коли Ярослав Данилів прийшов до нас в театр і став працювати художником декоратором. Наша співпраця тоді тривала лишень один рік, відтак наш художник помандрував на Закарпаття. Та доля нам подарувала новий шанс і нову зустріч – у 2004 році ми запросили Ярослава Даниліва до нас. І ось протягом 18 років ми спільно творимо художнє бачення та творче оформлення до наших вистав. Сценографічні роботи Ярослава Даниліва стали шедевральним доповненням до вистав «Запорожець за Дунаєм», «Втеча від реальності», «Лісова пісня», «Панночка» та багатьох інших. Ми надзвичайно раді та щасливі, що наша театральна родина має такого талановитого і творчого генія як Ярослав Данилів, – наголосив у своєму виступі керівник театру Микола Гнатенко.

У Дрогобичі привітали із ювілеєм Заслуженого художника України, театрального сценографа Ярослава Даниліва, фото-2

Від імені Львівської обласної ради найщиріші зичення ювіляру та почесну грамоту за професіоналізм і творчість Ярославу Даниліву урочисто вручив депутат Львівської обласної ради – Сергій Оленич, який побажав ювіляру довгих років життя та гармонії із світом прекрасного.

Шановний пане Ярославе, мені дуже приємно передати грамоту від голови Львівської обласної ради і від себе та вітати вас з поважним ювілеєм. Щиро зичу вам міцного здоров’я, Божого благословення і творити й надалі в ім’я України, – наголосив Сергій Оленич.

У Дрогобичі привітали із ювілеєм Заслуженого художника України, театрального сценографа Ярослава Даниліва, фото-3

Почесну грамоту від Дрогобицької міської ради за творчі досягнення та промоцію міста через полотна – ювіляру вручив під оплески присутніх міський голова Дрогобича Тарас Кучма разом з депутаткою міської ради та радницею Світланою Маменькою.

Дуже багато в житті є моментів, але основне – завжди залишатись людиною. Друже Ярославе, ти талановита людина, людина слова і людина діла. З під твого пензля у світ виходять роботи, які наскрізь просякнуті любов’ю до життя, рідного краю та які відкривають твій багатий внутрішній світ. Нехай творча муза ніколи не покидає тебе, а надихає на нові проекти, виставки та творчі перформанси, – побажав імениннику очільник громади Тарас Кучма.

Творчий вечір завершили спільним виконанням «Многая літ» ювіляру.

Додамо, Ярослав Данилів уродженець села Почаєвичі Дрогобицького району (8 вересня 1962 р.). Живописець, графік, сценограф, майстер художньої кераміки. Творчість Ярослава Даниліва вражає розмаїттям тематики і стильних планів, художнику підвладні декоративне бачення, символічно-абстрактні сюжети і філософське розуміння цього світу.

Роботи митця експонувалися на багатьох виставках в Україні, Кореї, Японії, Швеції, Болгарії, Німеччині, Австрії, Китаї, США, Іспанії. Полотна митця зберігають – Міністерство культури України, Національний музей (Львів), Національна бібліотека Іспанії (музей Гойї), Міністерство культури Китаю, музей А. Матісса (Париж), музей І. Франка (с. Нагуєвичі).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...