10:19, 3 квітня 2023 р.
У Дрогобицькому науковому Ліцеї відбувся освітній портал, який згуртував понад 100 учасників освітнього середовища
«Забезпечення якості освіти в сучасних умовах. Нові виклики перед освітянами» – така головна тема освітнього порталу, який відбувся в Дрогобицькому науковому Ліцеї імені Б. Лепкого. Захід згуртував понад 100 учасників, серед яких керівники закладів освіти Дрогобицької ТГ, представники Міністерства освіти України, Управління державної служби якості освіти у Львівській області, депутати Львівської обласної та місцевої рад, журналісти. Також на захід прибули – духовенство міста на чолі із Григорієм Комаром, єпископом Української греко-католицької церкви, Іван Юрійчук, заступник голови Державної служби якості освіти України з питань цифрового розвитку, Роман Шиян, заступник директора Команди підтримки реформ при Міністерстві освіти і науки України, Володимир Божинський, національний консультант з питань реформи цифрової трансформації освіти в України, Валентина Загрева, начальниця управління Державної служби якості освіти у Львівській області, Сергій Оленич, депутат Львівської обласної ради, Оксана Юринець, народна депутатка Верховної ради України VIII скликання, науковець, професор кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності Інституту економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка», Парасковія Дворянин, експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та ряд інших.
Керівництво Дрогобицької територіальної громади представляв міський голова Дрогобича Тарас Кучма спільно із заступниками та керівником відділу освіти Віталієм Вовківим.
Захід розпочали благословенням від Єпископа Української греко-католицької церкви Григорія Комара, який зазначив, що повномасштабна війна в Україні чітко продемонструвала – наші школи виховують справжніх патріотів та свідомих громадян своєї держави, які сьогодні із зброєю в руках захищають кордони рідної держави.
Керівниця Дрогобицького наукового Ліцею імені Б. Лепкого, ініціаторка освітнього порталу Наталія Ластов’як окреслила мету зустрічі – обговорення та актуалізація ключових питань у сфері освіти в контексті сьогодення, зокрема механізмів забезпечення та вдосконалення якості освіти, стимулювання до професійного зростання педагогічних працівників, застосування нових моделей управлінської діяльності задля розвитку якісної освіти у непереможній європейській країні.
Українська освіта сьогодні переживає непрості часи – через війну чимало шкіл зруйновані, повітряні тривоги та сирени зменшують кількість навчальних годин, дистанційне навчання рятує ситуацію та не скрізь – перелік цих викликів можна продовжувати. Та попри все українська освіта розвивається, впроваджуються новітні реформи та якісні зміни – зазначила Оксана Юринець.
Світ належить оптимістам. Відбудова України після нашої перемоги обов’язково має бути із освіти. Де є освіта – там є майбутнє! Пам’ятаймо, що в житті не можна втрачати трьох речей – часу, можливостей та слова. Тому для кожного освітянина вони мають бути пріоритетами у вихованні найціннішого – нашого майбутнього підростаючого покоління, – зазначила Оксана Юринець.
Учасники заходу мали можливість відвідати ІІІ панельні дискусії:
«Цифрова трансформація освіти – безпечність, зручність та ефективність. Система самооцінювання EvaluEd», – спікер Іван Юрійчук, заступник Голови Держаної служби якості освіти з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
«Якість освіти – академічна автономія закладів освіти у впровадженні нових стандартів, формуванні власних освітніх програм» – спікер – Роман Шиян, заступник директора Команди підтримки реформи при Міністерстві освіти та науки України.
А також – «Професійний розвиток учителя: підвищення кваліфікації, сертифікація та атестація за новими правилами» – спікер Володимир Божинський, національний консультант з питань реформи цифрової трансформації освіти в Україні, експерт з питань освіти.
Для Державної служби якості освіти України пріоритетним завданням залишається підтримка закладів освіти у формуванні системи управління якістю освіти, у тому числі цифрової трансформації процесів та послуг. Сьогодні у школах успішно здійснюється апробація інформаційно-аналітичної системиEvaluEd для самооцінювання освітніх і управлінських процесів, що дозволяє керівникам закладів освіти автоматизувати збір, зберігати і цифровізувати дані, а також відстежувати динаміку та вчасно реагувати на виявлені проблеми, – наголосив Іван Юрійчук.
Важливим фактором якості освіті у період воєнного стану є морально-психологічна підтримка учасників освітнього процесу: здобувачів освіти, їхніх батьків, педагогів та керівників. Тому цю тему також порушили під час обговорень.
Освітянському порталу передувала пресконференція для журналістів у стінах Дрогобицької міської ради.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
16:32, 3 грудня
16:24, 29 листопада
17
16:24, 29 листопада
10
00:24, Сьогодні
live comments feed...