• Головна
  • Іван Малкович провів творчо-інтелектуальний вечір у Дрогобичі
08:05, 29 червня 2023 р.

Іван Малкович провів творчо-інтелектуальний вечір у Дрогобичі

Іван Малкович провів творчо-інтелектуальний вечір у Дрогобичі

Вечір прози, музики, інтелектуальних розмов – у Львівському обласному музично-драматичному театрі відбулась творча зустріч із поетом сучасності, творцем чарівного світу для малечі і дорослих, засновником та директором видавництва А-ба-ба-га-ла-ма-га, Лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка – Іваном Малковичем.

У Дрогобич книговидавець завітав на запрошення керівниці відділу культури та мистецтв Лесі Татарської та за підтримки депутата ЛОР Сергія Оленича.

Іван Малкович провів творчо-інтелектуальний вечір у Дрогобичі, фото-1

Інтелектуальні бесіди Івана Малковича згуртували не лишень дорослих, але й дітей. Оскільки, саме у видавництві  А-ба-ба-га-ла-ма-га на світ систематично з’являється чимало казок, творів та оповідань для наймолодших читачів. Усі книги яскраво ілюстровані, з цікавим змістом та наповненням, тому їх читає вже кілька поколінь діток.

Творчий вечір Івана Малковича розпочав Камерний муніципальний хор «Легенда» (керівник Наталія Самокішин). Присутні хвилиною мовчання пом’янули загиблих Героїв, відтак спільно виконали Гімн України.

Бесіду із присутніми Іван Малкович розпочав із болючої теми – війни. Зізнався, що переживає та хвилюється як і кожен свідомий українець. Вірить в перемогу та молиться за те, щоб святиня Києва – Софія Київська вистояла – бо там зберігається наша найперша та найдревніше абетка.

Відтак мову вели про книговидавництво, про письменників, які систематично проходять «сім кіл пекла» у своїй професійній справі допоки напишуть та видадуть книгу. Говорили і про радянський режим, який ставив творчих людей на коліна, ламав їх та забороняв писати українською мовою.

Сьогодні теж проходимо непрості випробування. Після тотальної русифікації, із війною Україна поступово оживає. Бачимо, як і Харків вже починає розмовляти більше українською мовою та інші міста на східних теренах нашої держави. Тому маємо пам’ятати пророчі слова Шевченка, який говорив – «На москалів не зважайте – у них своє слово, а  у нас своє! Прийде час і люди скажуть чиє краще!», – резюмував Іван Малкович.

Також книговидавець зазначив, що із війною видавництва побоювались, що українська книжка не вистоїть – але вистояла і далі розвивається. Зокрема, зараз поезія втричі краще продається ніж це було до війни.

Мене часто питають – чому книги А-ба-ба-га-ла-ма-га так люблять читачі і я відповідаю, що вкладаю у них чарівні магнітики та частинку своєї любові і душі!, – зізнався Іван Малкович.

Також книговидавець відповідав на запитання присутніх, декламував вірші та презентував для дітей нову, гарно ілюстровану книгу – «Анна Ярославівна».

Завершили вечір автограф-сесією, де присутні мали змогу придбати останні друковані новинки та зробити фото на згадку із відомим поетом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...