• Головна
  • У Дрогобичі відзначили 167 річницю від дня народження Івана Франка та відкрили меморіальну таблицю Михайлові Шалаті
08:07, 30 серпня 2023 р.

У Дрогобичі відзначили 167 річницю від дня народження Івана Франка та відкрили меморіальну таблицю Михайлові Шалаті

У Дрогобичі відзначили 167 річницю від дня народження Івана Франка та відкрили меморіальну таблицю Михайлові Шалаті

Цього року українському Мойсеєві Іванові Франкові виповнилося б – 167 років. Так як життя та творчість відомого генія тісно пов’язана із його малою батьківщиною – Нагуєвичами та містом, де він навчався та згодом неодноразово згадуватиме у своїх творах – Дрогобичем, вшанування пам’яті Франка провели у двох локаціях.

Заходи стартували із Дрогобича. Біля пам’ятника Іванові Франкові відбулося віче та молитва за Франка, які згуртували керівництво міста, депутатів, патріотичну молодь та свідомих мешканців Дрогобиччини.

Цьогорічне святкування Франка, на жаль, обпалене та пригнічене війною. Україна змушена, як і сотні років тому в пекельних муках виборювати свою незалежність. Тож хвилиною мовчання на віче вшанували пам’ять усіх Героїв України – військових та цивільних, життя яких обірвала війна.

Кульмінацією заходу стало театралізоване відображення уривку з вистави «Мойсей з України» у виконанні Алли Мельничук та Івана Сеха.

Заслужений прикарпатський ансамбль пісні і танцю «Верховина» виконав безсмертні твори Каменяра – «Вічний революціонер» та «Не пора».

Патріотичний захід продовжили відкриттям меморіальної таблиці Михайлові Шалаті. Її відкрили на фасаді Народного дому, у приміщенні якого розміщується товариство Дрогобицької «Просвіти».

Михайло Шалата – літературознавець, письменник та громадський діяч, педагог, кандидат філологічних наук, професор Дрогобицького педагогічного університету, засновник Дрогобицької «Просвіти», дійсний член Наукового товариства імені Тараса Шевченка, Почесний громадянин міста Дрогобича.

Відкриття пам’ятної таблиці Михайлові Шалаті ініціювали рідні, керівництво громади, освітяни, просвітяни та активна громада міста. Відтак рішення підтримали депутати Дрогобицької міської ради. Відкриття пам’ятної таблиці приурочили саме до роковин Франка, оскільки Михайло Шалата впродовж всього свого життя утверджував світову велич українського Мойсея – Івана Франка.

Таблицю освятив отець Олег Кекош.

Відтак, присутні у своїх виступах згадували титанічну працю Михайла Шалати та дякували за його досягнення та за те, що постійно возвеличував рідне місто та Україну загалом. Як зазначила депутатка ДМР Марія Стецик – Михайло Шалата мав стільки заслуг, що їх вистачило б на кілька життів.

На меморіальній дошці з гранітної плити викарбувано: «У цьому будинку від 1991 р. працював й очолював товариство «Просвіта» професор Дрогобицького педуніверситету Михайло Шалата (1973-2020) – видатний вчений-літературознавець, педагог, поет, дійсний член НТШ, громадський і культурний діяч Франкового краю». Доповненням до історичної довідки є цитата: «…щоби нами посіяне чесно зійшло».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...