
08:38, 28 березня 2024 р.
Об’єкти культурної спадщини мають бути доступними для відвідувачів з інвалідністю

У Дрогобичі продовжує працювати робоча група з питань моніторингу безбар’єрності в громаді. Її мета – проаналізувати доступність сфери надання послуг в громаді для маломобільних верст населення – зокрема відвідувачів з інвалідністю. Розпочинали роботу з адміністративних та соціальних послуг та обстеження Дія Центру та низки тренінгів для представників органу місцевого самоврядування на тему безбар’єрності, організованих громадською спілкою «Ліга сильних».
Паралельно було проведено низку Zoom-нарад з метою напрацювання Положення по безбар’єрності в громаді, яке включатиме адаптацію громадської інфраструктури та сфери надання послуг для осіб з інвалідністю.
Не менш важливою є робота в культурно-мистецькому напрямку. Під час роботи з’ясувалось, що навіть на державному рівні в Україні немає нормативно-правової бази, яка регулювала б надання послуг в сфері культури та мистецтва, особливо в частині доступу людей з інвалідністю до об’єктів культурної спадщини.
У Дрогобичі, який багатий такими об’єктами, це питання стоїть доволі гостро. І зважаючи на реалії сьогодення, його актуальність лише зростатиме, так як через війну кількість осіб з інвалідністю в Україні зростає.
Об’єкти культурної спадщини повинні бути доступними для всіх. Відтак Дрогобич вирішив проявити ініціативу та самотужки почерпнути кращі європейські практики.




У Дрогобицькій територіальній громаді робоча група з питань моніторингу безбар’єрності була створена наприкінці 2023 року розпорядженням міського голови. У своїй роботі вона керується Національною стратегією із створення безбар’єрного простору в Україні, прописаною на період до 2030 року.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:42
29 квітня
08:37
28 квітня
08:33
24 квітня
Оголошення
18:57, 22 квітня
07:59, 24 квітня
07:59, 24 квітня
live comments feed...