Безробіття у другому кварталі може зрости до 12%! У Дрогобичі непрацюючих уже побільшало на три сотні

У другому кварталі 2020 року рівень безробіття через запровадження карантину зросте до близько 12%, оприлюднив у своїх звітах Нацбанк. За оцінкою НБУ, запровадження карантину, яке припало на другу половину березня, не мало значного впливу на рівень безробіття в 1 кварталі. Натомість у другому - безробіття зросте до майже 12%, - підкреслюють фахівці. У Нацбанку пояснюють, що така оцінка ґрунтується на прогнозі щодо спаду реального ВВП у другому кварталі та на результатах соцопитувань про кількість осіб, які раніше працювали, але втратили роботу через запровадження карантинних заходів.

Що стосується Дрогобича, то як уже інформував сайт 03244, запровадження загальнодержавного карантину призвело до зростання кількості безробітних осіб у місті Котермака. Так за даними керівника Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості Богдана Волошина, станом на 23 квітня у Дрогобичі побільшалона 337 безробітних (з часу запровадження карантинних норм).

Наразі у Центрі зайнятості фіксуємо 808 не працюючих громадян, до карантину безробітних було у межах 480-460 осіб", - повідомив Богдан Волошин.

За статистикою Дрогобицького центру зайнятості,лави безробітних в місті поповнили 257 осіб звільнені із свого місця праці по закінчені строку контракту;  27 - стали безробітними, звільнившись «за згодою сторін»; 23- звільнилися за власним бажанням; під скорочення потрапили – 19 осіб; припинили підприємницьку діяльність – 13 осіб; звільнені по інших підставах – 5 осіб.

Не краща ситуація із безробіттям і в курортному Трускавці. За інформацією Трускавецької міської філії Львівського обласного центру зайнятості, станом на 24 квітня 2020р. зареєстровано безробітними в курортному місті 152 особи. Усі вони поповнили списки непрацюючих осіб у період карантину з 12 до 24 квітня. Загалом у Трускавці у статусі безробітного перебуває 293 особи, з них отримують виплату допомоги по безробіттю - 244 людини. Якщо провести паралель із аналогічним періодом минулого року, то кількість безробітних в Трускавці зросла на 179,3%, зазначають у ЦЗ.

Додамо, станом на 24 квітня цього року кількість безробітних в Україні становила 426,4 тис. осіб, що на 113 тисяч, або на 36% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Вікторія Бережна

Читайте також:

Банк їжі для потребуючих: волонтери втілили у Львові німецьку благодійну ідею

У Дрогобичі понад 300 осіб поповнили лави безробітних з настанням карантину

#Безробіття #шукаю роботу #Дрогобич #новини #новиниДрогобича #новиниДрогобич
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі