У медзакладах Дрогобича та Стебнику стартує ІФА-тестування

 У медзакладах Дрогобича та Стебнику стартує ІФА-тестування

У КНП «Дрогобицька міська поліклініка» та КНП «Стебницька міська лікарня» розпочали тестування методом імуно-ферментного аналізу (ІФА). Про це 9 червня на оперативній нараді у мерії міста повідомив керівник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба. Цей вид тестування дозволяє оперативно визначити чи на даний момент людина є хворою на коронавірус, або ж чи вона вже перехворіла цією недугою та її організм виробив антитіла до захворювання.

Як повідомила Леся Остапенко, заступник головного лікаря з лікувальної роботи КНП «Дрогобицька міська поліклініка», найперше метолом ІФА у Дрогобичі тестують медиків міста та працівників освіти, зокрема дошкільних установ. Оскільки уже цими днями в Дрогобичі планують відкрити кілька груп у дитсадках міста. За два вихідних дні, 7 та 8 червня, провели 208 тестувань. За результатами аналізів зафіксовано випадки, коли люди вже перехворіли коронавірусом (недуга протікала у них практично безсимптомно, відтак у них наявні антитіла – зазначають медики.

Що стосується в загальному імуноферментного аналізу то він виявляє комплекс «антиген — антитіло», який виробляється, коли організм пацієнта уражений вірусом. Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляють M, то йдеться про гострий процес захворювання (наявний в даний час). Якщо G – то це означає, що людина перехворіла або інфікувалася вірусом і в її організмі виробилися антитіла до цього захворювання, - пояснює Леся Остапенко.

За словами пані Остапенко, у «Дрогобицькій міській поліклініці» уже днями усі бажаючі зможуть пройти ІФА-тестування. Медичний заклад очікує на реагенти на виявлення імуноглобуліну типу - M. Оскільки медична установа наразі володіє реагентами на виявлення імуноферменту типу G, який показує, чи людина уже перехворіла вірусом. Вартість ІФА -тестування у медичних закладах Дрогобича та Стебника становитиме близько 150 гривень. Однак фінансисти ще прораховують точну вартість цієї послуги.

У Трускавці рекомендують зробити ІФА-аналіз обов’язковим для прийому гостей на курорти Львівщини, - інформує прес-служба ТМР

Додамо, у Трускавці також запропонували робити імуноферментний аналіз крові на виявлення антитіл до COVID-19. Такий аналіз готові робити відпочивальникам міста та трускавчанам. Імуноферментні аналізатори є в таких оздоровницях курорту: ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття», готель «Міротель», ЦМРСЛ «Трускавецький», Українська Готельна Група (санвторії «Кристал», «Алмаз»). Застосування ІФА на курортах вирішило б питання безпеки відпочивальників та персоналу готелів та оздоровниць.

Вікторія Бережна

#ІФА-тестування #Дрогобич #новини #новиниДрогобича #новиниДрогобич
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі