Депутати запропонували надрукувати 300 млрд грн, щоб видавати кожному українцеві по 3 тис. грн на час кризи

Депутати запропонували надрукувати 300 млрд грн, щоб видавати кожному українцеві по 3 тис. грн на час кризи

У Верховній Раді ініціювали заходи з підтримки громадян України та економіки загалом у зв’язку із запровадженим карантином. Їхню загальну концепцію представила секретарка робочої групи з напрацювання заходів щодо економічного розвитку, голова підкомітету з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу Комітету з питань економічного розвитку Людмила Буймістер, повідомляє західнет

У комітеті підрахували, що макроекономічні показники дозволяють зробити емісію до 10% від ВВП країни, а це близько 300 млрд грн. По 100 млрд грн з цієї суми буде направлено на три великі програми.

Перша – фінансова підтримка громадян з метою стимулювання попиту на продовольчі товари. Планується запровадити тимчасовий універсальний базовий дохід у розмірі 3 тис. грн на кожну особу на період виходу з карантину та економічної кризи. Друга – безкоштовне й безумовне кредитування малого та середнього бізнесу для виплати зарплат і збереження робочих місць. Третя – частину грошей буде направлено на відновлення галузі електроенергетики та інвестиції у будівництво інфраструктури.

В обговоренні запропонованої концепції взяли участь народні депутати, представник Ради Національного банку, науковці, експерти. Вони підтримали загальну ідею запропонованої програми і висловили низку пропозицій щодо її реалізації. Зокрема, прозвучала думка, що ми звикли боятися емісії коштів, яка викликає інфляцію, однак, саме страх втратити гроші стимулює людей витрачати кошти і таким чином фінансувати реальний сектор економіки», – сказано у повідомленні прес-служби Верховної Ради.

Нагадаємо, 9 червня Міжнародний валютний фонд схвалив виділення Україні 5 млрд доларів. Перший транш цієї допомоги в сумі 2,1 млрд доларів фонд вже спрямував в Україну. Виділення решти грошей залежатиме від того, як Україна виконуватиме умови програми з МВФ. Кредит від МВФ дозволить Україні додатково отримати ще майже 3 млрд доларів від Єврокомісії та Світового банку.

#ВРУ #Дрогобич #новини #новиниДрогобича #новиниДрогобич
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі