МОЗ анонсує посилення карантину у 13 областях

У 13 областях України регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) будуть приймати рішення про посилення карантинних заходів, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

В умовах адаптивного карантину ми побачили різке зростання (випадків коронавірусу, – ред.), збільшення кількості нових випадків, погіршення динаміки, різке заповнення ліжок в лікарнях, виділених під Covid-19, тобто ті критерії, які у нас визначені в постанові, вони збільшені в 13 областях нашої країни. Це і західні області, і місто Київ, тому буде відповідне подання від головних санітарних лікарів областей і на регіональних комісіях ТЕБ та НС прийматимуть рішення про посилення карантинних заходів на території того чи іншого регіону», – сказав Степанов на брифінгу в суботу, 27 червня.

Він зазначив, що критерії посилення карантинних заходів достатньо чітко визначені в постанові Кабінету міністрів України. Так, посилення обмежень може стосуватися і роботи міського транспорту, і роботи спортивних установ, фітнес-центрів, а також дитячих садків тощо, повідомляє ZaxidNet.

При цьому міністр переконаний, що зростання рівня захворюваності на Covid-19 не варто пов'язувати лише зі збільшенням кількості тестувань.

«Окрім збільшення кількості тестувань, яке відбувається за затвердженим механізмом, ми спостерігаємо, по-перше, збільшення кількості звернень із симптомами коронавірусної хвороби. По-друге, ми спостерігаємо збільшення кількості госпіталізацій, тобто, людина опиняється у лікарні з коронавірусом і має тяжкий перебіг хвороби. Як наслідок, ми бачимо збільшення кількості пневмоній. Це все відбувається у червні, у період, коли кількість пневмоній суттєво падає в країні, бо це літо», – зазначив Степанов.

Нагадаємо, адаптивний карантин, при якому регіони можуть самостійно посилювати чи послаблювати карантинні заходи, в Україні діятиме до 31 липня.

Станом на ранок 27 червня Львівська область лідирує в Україні за кількістю виявлених хворих на коронавірус.

#Карантин #Дрогобич #новини #новини_Дрогобича #новини_Дрогобич
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі