• Головна
  • Студенка із Києва мріє відреставрувати старовинні двері вечірньої дрогобицької школи: продає листівки і збирає так кошти
19:09, 2 вересня 2020 р.

Студенка із Києва мріє відреставрувати старовинні двері вечірньої дрогобицької школи: продає листівки і збирає так кошти

Маленькими кроками до важливих справ! Дрогобицька студентка родом із Києва викликалася втілювати у життя потрібний для міста проект – Дарина Чалбаєва мріє відреставрувати старовинні двері колишньої вечірньої школи, що на вулиці І.Франка, 14. Задля цього задуму, Дарина створила листівки, зібрані кошти від реалізації яких і скерує на реставрацію дрогобицьких дверей.

Студенка із Києва мріє відреставрувати старовинні двері вечірньої дрогобицької школи: продає листівки і збирає так кошти, фото-1

У місті Котермака студентка навчається другий рік, здобуває вищу освіту у стінах ДДПУ ім. І.Франка на факультеті іноземних мов (англійська-німецька). Та окрім тяжіння до наук – Дарина митець за покликанням. На її полотнах майстерно оживають міста, пейзажі, люди та вигадані персонажі. Бо вміє дівчина у сірих буденних вуличках роздивитися яскраві родзинки, до яких пересічні мешканці звикли і не помічають їх.

Дослідивши, за два роки навчання у Дрогобичі, цікаві історичні споруди та вілли міста, Дарина дійшла висновку: архітектурний ансамбль деяких споруд щороку паплюжить пластик, оскільки старі дерев'яні вікна замінюють на пластикові, аналогічна ситуація із дверима.

Зробити свій внесок у збереження історичної цінності міста та зберегти її автентичний шарм, Дарина вирішила через реставрацію дверей старовинних будівель Дрогобича. Першими для свого проекту Дарина обрала двері колишньої вечірньої школи, що на вулиці І.Франка. На базі цієї споруди, яка належить громаді міста, уже зовсім скоро планують облаштувати культурно-освітній центр імені поета. На першому поверсі має постати галерея та музей сучасного мистецтва. На другому – створять бібліотеку, в тому числі й австрійську. Також комплекс хочуть наповнити мистецькими матеріалами, серед яких вагоме місце відведуть матеріалам про Івана Франка.

Та от споруда, на яку чекають такі грандіозні перевтілення – сьогодні світить обшарпаними дверима. Тож Дарина вирішила подарувати їм шанс на нове життя: провела консультації із відповідними спеціалістами і ті озвучили суму в 18 тис.грн. За ці кошти фахівці обіцяють повністю відреставрувати старовинні двері. Щоб зібрати необхідну суму дівчина створила серію листівок із зображенням старовинних дверей, придбавши їх (вартість листівок 200 грн.) кожен жертводавець, за словами Дарини, наблизить у часі реалізацію такого необхідного для міста проекту. А ще жертводавців обіцяють внести у список почесних меценатів культурно-освітнього центру імені Івана Франка!

На сьогодні дівчині уже вдалося зібрати 12 тис.грн із 18 тис.необхідних. Листівки можна придбати в кафе «Жардін» (навпроти храму Св.Трійці), в Туристично-інформаційному центрі міста, або ж здійснивши переказ на відкритий рахунок: 4149439011141102. Окрім цього, усі бажаючі можуть звязатися із Дариною через соціальну мережу Фейсбук та підтримати такий важливий для міста задум дівчини. https://www.facebook.com/DarinDart?epa=SEARCH_BOX.

Дарина запевняє – дозбируючи кошти на реставрацію дверей вечірньої школи, уже мріє про нові аналогічні проекти.

Наталя Зелена

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Реставрація_старовинних_дверей ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Останні новини
Оголошення
live comments feed...