• Головна
  • Українець зі США пожертвує 4 млн доларів на нову дитячу лікарню у Львові
11:24, 16 квітня 2021 р.

Українець зі США пожертвує 4 млн доларів на нову дитячу лікарню у Львові

Центр Матері і дитини планують збудувати біля ЛШМД

Центр Матері і дитини планують збудувати біля ЛШМД

У Львові планують збудувати сучасний Центр матері і дитини. Першим про будівництво нової лікарні 14 квітня повідомив у Telegram секретар Львівської міської ради Маркіян Лопачак, зазначає zaxid.net.

Львів отримав неперевершену пропозицію. В найближчі 2 роки маємо шанс збудувати новий, суперсучасний медичний заклад – Центр матері та дитини. Інвестором хоче стати успішний в Україні та США підприємець, українець за походженням", – написав Маркіян Лопачак, не уточнивши імені бізнесмена.

За його словами, єдине, що потрібно від міської ради – згода на це будівництво поряд з Лікарнею швидкої медичної допомоги.

У Львові вже давно не будували нових лікарень. За словами генерального директора львівської Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, ініціатора будівництва нового Центру Олега Самчука - Центр матері і дитини стане унікальним лікувальним закладом в Західній Україні. Високоспеціалізовану медичну допомогу там отримуватимуть передчасно народжені діти, діти із вродженими вадами, а також матері з екстрагенітальними патологіями.

Нині маємо заклад такого рівня лише у Києві – це Інститут педіатрії, акушерства і гінекології. Саме туди зараз з усієї країни їдуть жінки із найскладнішими патологіями вагітності чи плоду, але навіть там немає дитячої кардіохірургії, а ми її запланували. У нас щороку в Україні народжується 5 тисяч дітей із вродженими вадами серця. Третину із них, не маючи обладнання, виписують із пологових без діагнозу і до 800 малюків, на жаль, через це помирають. Також у нас буде антинатальна хірургія - це космос, бо вада плоду коригується ще до народження, в утробі матері,- додав Олег Самчук.

Також Центр матері і дитини буде мати сучасне пологове відділення і неонатологію. Важливо, що і народження, і виходжування дітей – включно із хірургічними втручаннями – буде відбуватися в одній будівлі. Замкнутий цикл надання медичних послуг забезпечить збереження «теплового ланцюга», що дуже важливо для пацієнта, особливо, коли це маленька дитина.

Роботи над проектуванням корпусу розпочнуться уже в цьому році.

Загальна площа будівлі орієнтовно 5000 м2, заплановано 129 ліжко-місць. Серед відділень: приймальне, пологове, відділення сумісного перебування матері та дитини, операційний блок, дитяча кардіохірургія, відділення дитячого стаціонару, центр неонатології та інші.

Додамо, стало відомо, що інвестором Центру виступить американець, засновник і СЕО компанії «Віннер Груп Україна» Іван Гинянський. Він готовий вкласти 4 млн доларів США особистих коштів, щоби профінансувати цей проект. Батьки пана Гинянського – вихідці із Західної України, які у 30-х роках змушені були емігрувати до США. Це подарунок Львову, його він вирішив зробити на честь своєї матері – українки Катерини Радик-Гинянської. Іван Гинянський уже не вперше жертвує значні кошти на розвиток дитячої медицини у Львові – наприклад у 2018 році він витратив близько 2 млн євро на реконструкцію і закупівлю обладнання у неонатальному центрі ЛОКЛ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Центр_матері_і_дитини ##Львів ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...