• Головна
  • Україна повністю перейде на електронні лікарняні з 1 вересня
11:30, 5 червня 2021 р.

Україна повністю перейде на електронні лікарняні з 1 вересня

Україна повністю перейде на електронні лікарняні з 1 вересня

В Україні з 1 вересня впровадять систему видачі електронних лікарняних. З червня до серпня включно медичні заклади зможуть формувати як електронні лікарняні, так і видавати паперові листи непрацездатності, а вже з 1 вересня відбудеться повний перехід на електронну систему формування таких висновків, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, зазначає zaxid.net.

Повний перехід усіх медичних закладів країни на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність відбудеться з 1 вересня 2021 року. До 31 серпня працюватиме перехідна модель впровадження е-лікарняних. Це означає, що з червня по серпень медичні заклади будуть формувати як медичні висновки про тимчасову непрацездатність, так і видавати паперові листки непрацездатності», – написав Ляшко у Facebook.

Рішення про те, який вид документа видати, прийматиме лікар, відповідно до вимог МОЗ. Наразі наказ, який регулюватиме це питання, підписаний і вже пройшов експертизу Мін'юсту.

Пацієнтам більше не доведеться бігати в лікарню за паперовим листком непрацездатності, нести його на роботу, щоб зафіксувати факт тимчасової непрацездатності, а роботодавці уникнуть паперової тяганини з Пенсійним фондом та Фондом соціального страхування у процесі оформлення своєму працівнику виплат за лікарняний", – пояснив переваги нововведення Віктор Ляшко.

Як працюватимуть електронні лікарняні

Раніше повідомлялося, що система працюватиме так: кожен лікар, який видаватиме лікарняний, має підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі. Далі інформація через реєстр в Пенсійному Фонді автоматично передаватиметься у Фонд соціального страхування, і там одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію, оскільки є платником єдиного соціального внеску.

Лікарняний матиме фіксований термін. Кожна хвороба в середньому має відповідну кількість днів для лікування. Наприклад, певною хворобою людина хворіє 6 днів. Лікарняний відразу відкривається на 6 днів. Він відкривається закритим. Якщо людина одужала, вона може не йти до лікаря, щоб закрити лікарняний, а просто виходить на роботу. Якщо ж людина потребує ще лікування, вона звертається знову до лікаря і в день закриття попереднього лікарняного відкривається новий.

Також це дозволить відстежувати, чи лікарняний видав профільний лікар та дозволить припинити схему з недобросовісної видачі лікарняних.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Електронні_лікарняні ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...