• Головна
  • У Дрогобичі відкрили погруддя Лесі Українки
14:46, 26 листопада 2021 р.

У Дрогобичі відкрили погруддя Лесі Українки

У Дрогобичі відкрили погруддя Лесі Українки

Події, до якої Дрогобич ішов довгих 30 років, судилося реалізуватися – у місті Котермака 25 листопада на подвір’ї Ліцею №4 відкрили погруддя Лесі Українки, інформує пресслужба ДМР.

Ідею встановлення монументу талановитій українці виношували давно. Як розповіла керівник навчальної установи Наталія Гук – як тільки приступила до обов’язків директора Ліцею №4, вирішила одним із перших завдань реалізувати ідею встановлення пам’ятного знаку Лесі Українці. Тим паче, рік тому навчальному закладу присвоїли ім’я талановитої поетеси та встановили її меморіальну таблицю на фасаді закладу.

Леся Українка – постать, яка надихає. Вона перебуваючи на індивідуальній формі навчання зуміла вивчити самотужки 11 мов. Така жага до навчання та життя має бути беззаперечним прикладом натхнення для руху вперед для наших школярів, – наголосила в вступному слові керівник Ліцею Наталія Гук.

Викарбував погруддя Лесі Українки молодий львівський творець – скульптор Ярослав Костко. Майстер зізнається, постамент поетесии виготовляв у своїй практиці вперше, хвилювався. Бо хотів зобразити письменницю не пригніченою важкою хворобою, а мужньою та цілеспрямованою, як її знали оточуючі.

За традицією, нововідкритий постамент освятили. Відтак звучало палке Лесене слово у віршах та у виконанні музичних композицій талановитими учнями Ліцею.

Закохувати по новому учнів та дрогобичан в творчість Лесі – з відкриттям її погруддя – в навчальній установі кажуть будуть з новою силою. Тут стверджують – щиро радіють, що в історії міста та в історії Ліцею нарешті вписано яскраву сторінку спорудження постаменту титанічній та мужній українці, яка творила, надихала та понад життя любила Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...