• Головна
  • Я керівник 6 ОСББ та 15 будинків. Господарюю вже на межі можливостей, проте, постійно приходять нові люди і просять «Візьміть ще й нас!»,— Галина Дівчур
13:57, 29 серпня 2020 р.

Я керівник 6 ОСББ та 15 будинків. Господарюю вже на межі можливостей, проте, постійно приходять нові люди і просять «Візьміть ще й нас!»,— Галина Дівчур

У Дрогобичі вже існує майже дві сотні ОСББ, однак, окрасою міста стали не всі. Якщо ж ви звертаєте увагу на відновлений будинок по вулиці Трускавецькій, 17, то маємо намір познайомити вас із жінкою, завдяки якій цей будинок почав нове життя.

Галина Григорівна Дівчур — дрогобичанка, яка плідно господарює у 15 будинках міста. У кожному з них від початку її роботи відбуваються неймовірні зміни, які  навіть для багатьох мешканців є нереальними. Проте, надмірна праця та завзяття, професіоналізм та відданість Галини Дівчур дає можливість кожному мешканцю з 6 ОСББ не лише комфортно проживати у своїх домівках, а й відчутно економити кошти.  Із чого починалась її історія та чи легко бути успішним керівником, —сьогодні ми розкажемо у нашому матеріалі.

Я керівник 6 ОСББ та 15 будинків. Господарюю вже на межі можливостей, проте, постійно приходять нові люди і просять «Візьміть ще й нас!»,—..., фото-1

По всій Україні дедалі частіше мешканці багатоквартирних будинків віддають перевагу ОСББ. Все ж, керувати ОСББ, розуміти всі тонкощі, потреби, прогнозувати майбутні витрати і довести будинок до нового рівня потребує неабияких зусиль, знань, терпіння та любові до своєї праці.

Я керівник 6 ОСББ та 15 будинків. Господарюю вже на межі можливостей, проте, постійно приходять нові люди і просять «Візьміть ще й нас!»,—..., фото-2

У Дрогобичі серед найуспішніших ОСББ варто виділити два: по вулиці Бориславська, 1 та вулиці Трускавецька, 17. Керує ними неймовірна жінка — Галина Григорівна Дівчур. Загалом під її керівництвом живуть вже новим життям 15 багатоквартирних будинків.

Після будівельного технікуму мене направили працювати майстром у ЖЕК. Коли вступила у Політехнічний інститут, була змушена перевестись на заочну форму навчання через роботу. Тоді мене перевели на посаду інженера, оскільки розпочала здобувати вищу освіту. В короткому часі мене знову перевели уже на посаду головного інженера. На чотири ЖЕКи, які тоді працювали у Дрогобичі, я була наймолодшим головним інженером – 20 років»,— згадує Галина Григорівна.

Я керівник 6 ОСББ та 15 будинків. Господарюю вже на межі можливостей, проте, постійно приходять нові люди і просять «Візьміть ще й нас!»,—..., фото-3

Загалом жінка має 37 років стажу у цій сфері. Однак, після ліквідації ЖЕК №4, їй залишалось допрацювати до пенсії 1 рік і 7 місяці. Рік їй таки вдалось попрацювати у ЖЕК №3, але, з приходом нового керівництва, Галині Григорівні довелось відчинити двері трудової біржі. Цей час став для нашої героїні гарним шансом для спроби отримати нові знання та навики. Вона пройшла навчання управління нерухомістю, а засвоєні знання успішно захистила.

Я керівник 6 ОСББ та 15 будинків. Господарюю вже на межі можливостей, проте, постійно приходять нові люди і просять «Візьміть ще й нас!»,—..., фото-4

Після того я створила своє перше ОСББ на вулиці Бориславська, 1. Через два роки створила ще одне ОСББ по вулиці Трускавецька, 17»,— розповідає пані Галина.

Я керівник 6 ОСББ та 15 будинків. Господарюю вже на межі можливостей, проте, постійно приходять нові люди і просять «Візьміть ще й нас!»,—..., фото-5

Будинок по вулиці Трускавецькій налічує 70 квартир. У 2017 році Галині Григорівні вдалося через Програму розвитку ООН провести цілий комплекс енергоощадних заходів. У цьому будинку проведено капітальний ремонт, утеплено горища, підвали, стіни, замінено водопровід, каналізацію та електромережі місць загального користування.

Трускавецька, 17, був дуже складним будинком. Я його дуже добре знала, бо це була територія ЖЕКу №4, де я колись працювала. Цей будинок був збудований заводом під гуртожитки і проблема була там з опаленням. У підвалах надмірна вологість, сміття… Коли я почала з ним працювати, то вивезла 11 машин сміття з підвалів, об'ємом 9 кубометрів. Зараз там, як у метро — чистота, порядок, світло, відсутня вологість. Загальна вартість проекту від ПРООН складала 4,2 млн. грн. На даний час тут є на 60–70 % менше споживання газу. Можливо це співпало, що дві зими не були такими холодними, але люди дуже задоволені. Мушу сказати, що мешканці взагалі не вірили, що таке можливо. і Правління — старші активні люди, які мене підтримують у нашій роботі»,— розповідає Галина Григорівна.

У розмові пані Галина жартує, що мешканці будинку Бориславська, 1, почали її «ревнувати», адже цей будинок був її першим ОСББ.

Тут також поміняні всі труби і світло загального користування. Я була депутатом попереднього скликання. Мені було трішки легше, тому що у мене був діалог з владою. Колись депутату давали 5 тисяч на округ. За рахунок цих коштів та квартплати, я поміняла комунікації і коридорне світло. Колись нам обходилось коридорне світло у 1200 грн на місяць, а зараз ми платимо 300-400. Стоять вмикачі на рух. Однак ліфти тут у нас старі. Щоб завершити всі починання та зробити з будинку ляльку треба налагодити нормальну співпрацю із місцевою владою»,— каже Галина Григорівна.

Жінка є членом асоціації голів ОСББ, і як управитель, сплачує членські внески. До нового року вона кілька разів на тиждень їздила на різного роду консультації у Львів. Галина Григорівна активно підтримує зв'язок зі своїми колегами з інших міст.

У Дрогобичі нема гуртування голів ОСББ, щоб їх вчити, розказувати. Коли людина не знає, що таке водостічна труба, що таке жолоб, що таке відмостка, складно тим людям керувати ОСББ. Але їх вибрали і їм потрібно працювати. Я сама виходець з ЖЕКу, я знаю, куди ішли ті гроші,— з великих будинків перекидались на малі будинки, де жили не останні люди міста. Тому люди і почали від'єднуватись, бо хотіли прозорості»,— ділиться пані Галина.

Варто зазначити, що на даний час в ОСББ по вулиці Бориславська, 1, проведено енергоаудит. Робота направлена на проєкт з комплексу енергозберігання. На даний час львівська фірма «Центр-проект» закінчує кошторисну документацію. Угода вже укладена на 72 тисячі. У цьому випадку робота має інший алгоритм, ніж під час роботи з ПРООН, адже тут залучається партнер — банк.

Я здаю документацію до банку, який висилає нам кошти для фонд, де проходить перевірка. Ми маємо угоду з банком на 7,5 млн. грн. на 10 років. «Фонд ЕнергоДім» повертає 70% вартості проекту, а для людей, міської і обласної ради залишається 30%. У будинку 100 квартир. Але в будинку 60% субсидіантів. Тому варто прорахувати всі можливості того, щоб люди залишились задоволеними»,— розповідає Галина Дівчур.

Зазначимо, що завдяки Програмі розвитку ООН ОСББ по вулиці Бориславська, 1, вдалось замінити 54 міжсходових вікна, вхідні (тамбурні) двері, утеплити технічний поверх та встановити вентиляційні вікна. Дана програма діяла до 2019 року. На даний час ОСББ та ініціативні групи можуть скористатись програмою «Фонд ЕнергоДім», яка буде діяти до 2023 року.

Я керівник 6 ОСББ та 15 будинків. Господарюю вже на межі можливостей, проте, постійно приходять нові люди і просять «Візьміть ще й нас!»,—..., фото-17

Серед інших будинків, якими опікується Галина Дівчур є будинок по вулиці Самбірська, 3.

4 роки тут не було об'єднання. Але мешканці дійшли до певної згоди і попросили мене зробити всю документацію. Вибрали голову на громадських засадах, заступника, ревізора, але ніхто таки не хотів працювати. Вони мене просили їм допомогти. Ми уклали договір на пів року, вийшло все добре. Тому продовжили спільну роботу. Зробили вуличне світло, облаштували клумби. Зараз маємо ставити шлагбаум. Але є певні труднощі — МАФи, які мають платити податок за оренду землі у міську раду, ОСББ від того звільнені. Тому потрібно привести документацію у порядок»,— говорить Галина Григорівна.

Я керівник 6 ОСББ та 15 будинків. Господарюю вже на межі можливостей, проте, постійно приходять нові люди і просять «Візьміть ще й нас!»,—..., фото-18

За свою непосильну роботу Галина Григорівна отримує символічну плату на даний час. Як голова ОСББ по вулиці Бориславська, 1, — 1400 гривень, по вул. Трускавецькій — 1100 гривень. Однак, жінка із задоволенням працює.

Я керівник 6 ОСББ та 15 будинків. Господарюю вже на межі можливостей, проте, постійно приходять нові люди і просять «Візьміть ще й нас!»,—..., фото-19

Мені важливо залишити після себе щось, щоб милувало око, щоб було корисним для людей і громади. Я дуже люблю своє місто і свою роботу і з великим задоволенням хотіла б поділитись своїми знаннями і вміннями з тими, хто цього хоче»,— каже пані Галина.

Однак, серед позитивних сторін управління ОСББ, коли видно якісний результат тривалої роботи з покращення умов життя мешканців, є й неприємні будні та труднощі.

Мушу сказати, що до ремонту проблем з квартирною платою, практично, не було. Але зараз почали виникати. Люди кажуть, що вони вже все в будинку мають і підвищувати квартирну плату не потрібно. Але мова йде про те, що від 2017 року мінімальна заробітна плата зростала кілька разів. І працівниці, яка прибирає прибудинкову територію не можна вже платити те, що платили три роки тому. Це — проблема. Але з людьми треба говорити, тримати з ними діалог»,— ділиться Галина Григорівна.

Жінка зазначає, що загалом можна фіксувати до 20% заборгованості за квартирну плату.

У Дрогобичі, станом на 1 березня 2020 року зареєстровано 182 ОСББ. Кожен будинок має свою історію та свої проблеми, однак, все можна вирішити спільними зусиллями, досвідом та діалогом між всіма гілками влади.

Юлія Бецко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Галина_Григорівна_Дівчур ##ОСББ ##Трускавецька_17 ##Бориславська_1 ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...