• Головна
  • З 14 листопада Україна житиме за карантином вихідного дня: з якими обмеженнями доведеться змиритися
17:25, 11 листопада 2020 р.

З 14 листопада Україна житиме за карантином вихідного дня: з якими обмеженнями доведеться змиритися

З 14 листопада Україна житиме за карантином вихідного дня: з якими обмеженнями доведеться змиритися, фото-1

З 14 листопада в Україні запроваджують карантин вихідного дня. Таке рішення Кабінет міністрів затвердив 11 листопада на своєму засіданні, пише zaxid.net.

Карантин вихідного дня, який стартує з суботи, 14 листопада щонайменше триватиме до 29 листопада включно. Він означає, що в суботу та неділю (з півночі суботи до півночі понеділка) в Україні працюватимуть лише продовольчі магазини, аптеки і транспорт, тоді як розважальні заклади будуть закриті, а заклади громадського харчування зможуть працювати лише на доставку чи навинос.

Згідно з рішенням уряду, на вихідні працюватимуть:

продуктові магазини, супермаркети, а також магазини, 60% площі яких займають продукти харчування чи корми для тварин або медичні вироби; аптеки (включно з ветеринарними); автозаправні станції і громадський транспорт.

На вихідні не працюватимуть:

  • заклади громадського харчування (їм дозволено працювати лише на доставку чи навинос);
  • нічні клуби;
  • кінотеатри, театри й інші заклади культури;
  • торгово-розважальні центри (ТРЦ);
  • непродовольчі магазини;
  • спортивні зали і фітнес-центри;
  • заклади, які надають послуги (за винятком фінансових, поштових, лікарських чи ремонтних).

Також уряд заборонив на вихідні проводити будь-які розважальні заходи.

Водночас уряд скасував поділ України на карантинні зони, тобто відмовився від адаптивного карантину. Таким чином, тепер по всій країні діятимуть єдині правила, тоді як раніше умови карантину в тому чи іншому регіоні залежали від епідеміологічної ситуації в них. У будні на всій території країни діятимуть обмеження «помаранчевої» зони, це означає:

  • заборонена робота хостелів, баз відпочинку та інших закладів з розміщення людей, крім готелів;
  • заборонено проведення масових заходів за участі більше 20 людей;
  • не більше 1 людини на 10 м2 може бути в бібліотеках, музеях, фітнес-центрах, ТРЦ, магазинах;

Максимальна заповненість ресторанів та кафе – 50%, вони можуть працювати лише з 7:00 до 22:00 (в інший час – лише навинос і на доставку).

Пропозицію ввести карантин вихідного дня і скасувати адаптивний карантин на розгляд уряду подав міністр охорони здоров’я Максим Степанов через зростання в Україні кількості хворих на коронавірус «ураганними темпами». Він вважає, що це допоможе розірвати ланцюг поширення хвороби. Рішення на сайті уряду поки що не опублікували.

Про локдаун наразі в Україні мову не ведуть, оскільки за словами чиновників це завдасть суттєвого удару по економіці держави.

Додамо, раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив, що уряд підтримає підприємців на час карантину вихідного дня. Зокрема, буде відновлено виплати з часткового безробіття, а також виплати фізичним особам-підприємцям, у яких є діти. Для підтримки бізнесу Кабмін також обіцяє запровадити програму портфельних гарантій (до 80% кредиту погасить держава), можливість визнання «карантину вихідного дня» форс-мажорною обставиною та застосування відповідного механізму, а також продовження дії доступних кредитів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Карантин_вихідного_дня ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...