Ті українці, які не виїжджали з країни, вже добре вивчили, що треба робити, коли лунає сигнал повітряної тривоги. Дехто нехтує рекомендаціями. Це особиста справа кожного дорослого, але треба усвідомлювати, що ситуація складна, а ворог підступний і цілить по цивільних обʼєктах, тому наступною жертвою може стати будь-хто, а не тільки військовослужбовці. Ми вважаємо за краще нагадати, як треба поводитися під час повітряної тривоги – це буде особливо корисно тим українцям, хто тільки нещодавно повернувся з-за кордону додому.

 

Коли вмикають повітряну тривогу

Коли наші спостерігачі з повітряних сил виявляють активність ворожої авіації або фіксують запуск ракет, вони миттєво передають інформацію у Центр Керування. Черговий оператор відразу ж вмикає сирени, які сповіщають про небезпеку в регіоні. Українці мають кілька хвилин, щоб узяти рюкзаки з речами першої необхідності й податися в укриття або бомбосховище.

Що треба робити під час повітряної тривоги

Через втому та відчуття безвиході багато українців вже не реагують на сирену. На жаль, така поведінка може виявитися помилковою. Ніхто не може нікого примусити ховатися, але ми просимо вас, будьте обережні, особливо якщо ви проживаєте недалеко від лінії фронту або державного кордону з рф.

Що треба робити почувши сирену:

  1. Якщо ви опинилися під час повітряної тривоги вдома, покиньте квартиру або будинок і рушайте в укриття. У разі необхідності та за можливістю повідомте про тривогу сусідів, які могли не почути сигнал. Перед виходом з дому одягніться, одягніть дітей, вимкніть світло та електричні прилади, перекрийте вентиль газової труби. Візьміть заздалегідь приготовлені тривожні валізки з документами та речами першої необхідності та якомога швидше прямуйте до сховища.
  2. Не залишайтеся у квартирі, якщо ви живете на верхніх поверхах. Це найбільш вразливі дільниці, які можуть почати рушитися від влучення російських ракет. Якщо ви не встигаєте добратися до сховища, вийдіть хоча б у підʼїзд і спустіться на кілька поверхів униз.
  3. Дорогою в укриття треба дотримуватися спокою, вести себе стримано, намагатися підтримувати порядок та допомагати тим, хто цього потребує: дітям, людям похилого віку, інвалідам, особам, психічний стан яких викликає занепокоєння.
  4. Якщо тривога почалася, коли ви пересувалися в міському транспорті, водій повинен діяти за правилами: зупинитися в зручному місці, запропонувати пасажирам покинути салон і рушити в найближче укриття, шлях до якого можуть вказати поліцейські, військові територіальної оборони або волонтери. Якщо водій просить вийти з салону, варто виконувати прохання, не сперечатися та не зволікати.
  5. Працівники, які перебувають на своїх робочих місцях, під час повітряної тривоги повинні діяти за вказівками керівника служби громадської охорони підприємства. Зазвичай робітники покидають робочі місця та прямують до відомчого бомбосховища установи.

Не нехтуйте сигналами повітряної тривоги, адже це одного разу може врятувати життя вам і вашим близьким.